Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6533
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Okrzyki i przepychanki pseudokibiców w Bolesławcu. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Sobota, 10 września 2011, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Accipiter
DOLNY ŚLĄSK: Okrzyki i przepychanki pseudokibiców w Bolesławcu. Spokojnie, to tylko ćwiczenia
Fot. ....
Wczoraj w samo południe na dworcu kolejowym w Bolesławcu realizowany był scenariusz ćwiczeń w ramach akcji „Kibic 2011”. W akcji ratowniczej, która ma przygotować służby na zbliżające się mistrzostwa Euro2012, wzięło udział blisko stu policjantów z komend powiatowych w Bolesławcu, Lwówku Śląskim i Zgorzelcu, funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, żołnierze, żandarmeria wojskowa, pirotechnicy wojskowi, strażacy, straż miejska i służby ratownictwa medycznego.

Oto katastrofa kolejowa pociągu wiozącego kibiców z Niemiec i Polski na mecz piłkarski do Wrocławia. Stu pseudokibiców, stu policjantów, spalony pociąg, porozbijane butelki, zdewastowane kosze na śmieci i dwadzieścia osób rannych. Na bolesławieckim dworcu kolejowym doszło do bijatyki między kilkudziesięcioosobową grupą młodych ludzi i oddziałami policji. Na szczęście to tylko ćwiczenia.

Policja i służby ratunkowe ćwiczyły, jak radzić sobie z pseudokibicami. Role „kiboli” odegrali uczniowie ze szkoły ponadgimnazjalnej w Bolesławcu i adepci klasy policyjnej z Zespołu Szkół w Lubomierzu. - Tym razem policjanci poradzili sobie z pseudokibicami, ale nie obyło się bez siniaków i drobnych potłuczeń. Celem ćwiczeń było przywrócenie ładu i porządku publicznego - wyjaśnia Sebastian Kulbida, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Bolesławcu.

Miejsce jest nieprzypadkowe. Bolesławiec to przecież pierwsza stacja na trasie na trasie Zgorzelec-Wrocław, Niemcy-Polska. Policja obawia się więc, że w czasie mistrzostw Euro2012 może tu dojść do prawdziwego starcia kibiców. Trzeba więc być przygotowanym na wszystko.

Aktualnie policja i służby ratunkowe będą szczegółowo analizować nagrany materiał. To pierwsze tego typu ćwiczenia. W przyszłym roku - tuż przed Euro2012 - policja chce jeszcze raz je powtórzyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group