Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5640
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Okrągły jubileusz studentów seniorów

Piątek, 28 maja 2010, 12:12
Aktualizacja: 12:13
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Okrągły jubileusz studentów seniorów
Fot. Gabi
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze była wczoraj areną spotkania absolwentów i studentów Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było to nieoficjalne, na wesoło zakończenie roku akademickiego połączone z obchodami dziesięciolecia tej nietypowej uczelni.

Pierwszym elementem wczorajszych obchodów był koncert chopinowski w wykonaniu dyplomantów PSM I i II st. w Jeleniej Górze oraz naszych filharmoników. Potem scena należała już tylko do studentów „trzeciego wieku”. Wystąpił kabaret BELLA MAFIA, który przypomniał największe szlagiery minionych lat z tekstem pasującym do programu „Strzał w dziesiątkę”. Rozśmieszył tłumnie zebraną publiczność. Były piosenki, monologi, skecze.

Seniorzy do samych siebie podeszli z dystansem. Żartowali ze swojego wieku przekonując, że jeszcze najgorsze przed nimi. Osoby tworzące kabaret miały w sobie tyle radości, sił witalnych i humoru, że aż dech zapierało.

Następnie, na finał, zaśpiewał zespół Perfectum pod dyrekcją Alfredy Rękowskiej. Członkiem zespołu poza studentami KUTW jest także trzynastoletni uczeń SP nr 10- Sebastian Rutkowski. Zaprezentowali Ave Maria z repertuaru Alibabek, piosenki Ireny Santor oraz Alicji Majewskiej, którą śpiewają najchętniej.

Szefowa KUTW Janina Peikert bardzo serdecznie podziękowała wykonawcom. Generałowa była bardzo wzruszona. W uroczystościach poza studentami uczestniczyli m.in.: prezydent Marek Obrębalski, wykładowcy z Aliną Obidniak na czele oraz JM Rektor Kolegium Karkonoskiego dr hab. Henryk Gradkowski.

Dzisiaj o godzinie 12 studenci wraz z wykładowcami i władzami uczelni uroczyście kończą rok akademicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group