Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7617
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: “Okrąglaczek” laureatem konkursu MEN “Mam 6 lat”

Czwartek, 29 maja 2014, 8:19
Aktualizacja: 14:10
Autor: Manu
Jelenia Góra/Kraj: “Okrąglaczek” laureatem konkursu MEN “Mam 6 lat”
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jeleniogórskie Przedszkole Miejskie nr 27 “Okrąglaczek” (przy ul. Juliana Tuwima) zajęło drugie miejsce w rozstrzygniętej w minioną środę (28 maja) w Warszawie trzeciej edycji ogólnokrajowego konkursu Ministra Edukacji Narodowej “Mam 6 lat”.

Konkurs “Mam 6 lat” adresowany był do Rad Rodziców przedszkoli, szkół podstawowych oraz do uczniów. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie inicjatyw podejmowanych, by zapewnić sześciolatkom przyjazną adaptację do edukacji szkolnej.

Przedszkole Miejskie nr 27 “Okrąglaczek” zdobyło drugie miejsce w kategorii “Przyjazne przejście z przedszkola do szkoły”. Uczestnicy oceniani w tej kategorii mieli za zadanie opisać (oczekiwane były formy literackie lub prezentacje multimedialne), w jaki sposób ich przedszkole współpracuje ze szkołą, “aby przejście z przedszkola do szkoły było łagodne i przyjazne”.

Organizowany przez MEN konkurs “Mam 6 lat” stanowi element kampanii promującej obniżanie wieku szkolnego. Jego celem jest również upowszechnianie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki, jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich nabywanych w szkole.

Ten rok szkolny 2013/2014 jest ostatnim, kiedy rodzice mieli prawo wyboru, czy ich sześcioletnie dziecko pójdzie wcześniej do szkoły. 1 września br. obowiązkiem szkolnym objęte zostaną sześciolatki urodzone w pierwszej połowie 2008 r. Pozostałe dzieci z tego rocznika rozpoczną naukę w 2015 r. W latach 2009-2013 z prawa wcześniejszego rozpoczęcia nauki skorzystało w zależności od rocznika od 5 do około 20% sześciolatków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group