Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Okradł "grzybek"

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Patryk K. ogołocił wieżę widokową z balustrad.

reklamy

Nie ma szczęścia do dobrego opiekuna wieża na Wzgórzu Krzywoustego. Obiekt, choć teoretycznie pod pieczą Towarzystwa Św. Brata Alberta, jest niszczony i rozkradany.

Wieżę wypatrzył sobie ostatnio znany policji złodziej elementów metalowych Patryk K. choć ma dopiero 15 lat, jego kartoteki przypominają akta „doświadczonych” przestępców: kradł rynny i inne materiały z metalu. Sprzedawał je w skupie złomu.

Wyrostek z wycieczki na wieżę na Wzgórzu Krzywoustego nie wrócił z pustymi rękoma. Nie interesowały go panoramy Jeleniej Góry, ale balustrada zamontowana w obiekcie. Zdemontował ją i wyniósł. – Całość była warta nie mniej niż 1500 złotych – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wcześniej złomiarze dokonywali na wieży niemal ekwilibrystycznych kradzieży. Szczytem bezczelności (i sprawności, jaką wykazali się przestępcy) było zabranie miedzianego pokrycia dachu popularnego "grzybka". Od tamtego czasu jego zadaszenie jest pokryte papą.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka