Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 8028
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Okradał apteki i urzędy pocztowe – pójdzie siedzieć

Piątek, 24 lipca 2015, 14:43
Aktualizacja: 14:46
Autor: 112
Jelenia Góra: Okradał apteki i urzędy pocztowe – pójdzie siedzieć
Fot. Archiwum
Długoletni wyrok grozi 25–letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o kradzieże pieniędzy z urzędów pocztowych i aptek. Jak ustalili policjanci, w czerwcu i lipcu zrobił to sześć razy. Łączne straty to ponad 12 tysięcy złotych.

W środę (22 lipca) funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 25-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o co najmniej sześć kradzieży pieniędzy z urzędów pocztowych i aptek w mieście.

- Sprawca wykorzystywał nieuwagę osób obsługujących klientów, pytał np. w urzędzie pocztowym o możliwość wysłania paczki lub absorbował farmaceutkę w aptece szukaniem leku na półkach apteki, żeby ta odeszła od kasy. Gdy urzędniczka lub osoba obsługująca w aptece odwróciła się, wyjmował z niezabezpieczonych szuflad i kaset pieniądze w różnych kwotach od tysiąca złotych do ok 5 tysięcy i wychodził z apteki lub poczty. Zdarzało się, że osoby pokrzywdzone dopiero po kilku godzinach orientowały się, że brakuje pieniędzy – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze

- Sprawca był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Przyznał się do dokonanych kradzieży - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group