Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7077
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Około 1,5 miliona zł na remonty w oświacie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 sierpnia 2013, 6:50
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2013, 8:31
Autor: Angela
Fot. Angela
Remonty dachów, elewacji, klas, kuchni, szatni, hal sportowych, placów zabaw czy nawierzchni wokół budynków – takie prace w jeleniogórskich placówkach światowych trwały całe wakacje. Niemal każda szkoła zyskała coś nowego. Ogółem wydano na to niebagatelną kwotę około 1,5 mln zł. Jakie inwestycje i gdzie wykonano?

Wymiany dachu doczekał się żłobek miejski, remontu zniszczonego, zagrażającego bezpieczeństwu płotu od strony ul. Sudeckiej oraz remontu sal na ostatnim piętrze budynku - Miejskie Przedszkole nr 2. Przedszkole nr 11 ma wyremontowaną kuchnię, w Miejskim Przedszkolu nr 14 – w najbliższym czasie odnowione zostaną pomieszczenia na II piętrze, gdzie będą prowadzone zajęcia w nowo utworzonych oddziałach.

W Przedszkolu nr 19 wyremontowano kuchnię, w tzw. „Okrąglaczku” (Miejskie Przedszkole nr 27) - oświetlenie zewnętrzne oraz jedną z sal zabaw.

- Ponadto we wszystkich przedszkolach doposażono place zabaw w huśtawki, bujaki, domki, drabinki itp. – informuje Paweł Domagała, naczelnik jeleniogórskiego wydziału oświaty.

Szereg inwestycji wykonano również w podstawówkach, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Około 40 tys. zł kosztować będzie remont nawierzchni wokół Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze.
Szkoła Podstawowa nr 11 doczekała się remontu dachu, „Trzynastka” – m.in. naprawy rynien. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 ma nowe szatnie, Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 – wyremontowane przyłącza wodociągowe. W Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych wykonano remont ścianek działowych wraz z montażem drzwi. Usunięto również awarię zewnętrznej instalacji kanalizacyjnej i zlikwidowano szambo. Drobne remonty wykonano też w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Na potrzeby sportowe adaptuje się dotychczas nieużywaną halę powarsztatową w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Ponadto we wszystkich placówkach oświatowych przeprowadzono konserwację boisk ze sztuczną nawierzchnią.

Remont kanalizacji w kuchni i drenaż opaskowy wokół budynku zrobiono w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, a w Publicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej dostosowano toalety i drzwi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Ogółem na remonty w placówkach oświatowych w ostatnim czasie przeznaczono ok. 1mln. 240 tys. zł – informuje naczelnik Paweł Domagała. - W ramach inicjatyw szkolnych (50/50 połowa wkładu własnego placówek/połowa dofinansowanie Miasta) w wielu placówkach trwają też drobne prace remontowe i renowacyjne, które poprawią estetykę pomieszczeń szkolnych i przedszkolnych. Ich koszt to 150 tys. zł – dodaje naczelnik Paweł Domagała.

I na tym nie koniec. W ramach rezerwy budżetowej z Ministerstwa Edukacji Narodowej (I tura) miasto pozyskało też 276 tys. zł na wyposażenie nowo utworzonych sal lekcyjnych. Kwota ta w najbliższym czasie zostanie przeznaczona na wyposażenie klas w szkołach podstawowych nr 10 i 13, Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 oraz Gimnazjum nr 4. Nowe wyposażenie sal uzyskają też: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół przyrodniczo – Usługowych oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~eco 30-08-2013 8:24
Za ok 1.5 bańki wykonano tyle prac remontowych w tylu obiektach! Aż trudno uwierzyć, że Wodotrysk im. Complexa kosztował ponad 1.1 mln. złotych.
~$ 30-08-2013 8:26
Jakie to są placówki światowe?-proszę wytłumaczcie mi .A propos-jak się pisze to się sprawdza,żeby potem ludzie głupot nie czytali !!!!!!!!!!!!!!!!!!! A te 50% wkładu własnego to też pieniądze Miasta ?!
~Klik-Klik 30-08-2013 8:59
Normalnie to samo pomyślałem, co "eco", mały placyk wybrukowany, parę lampek i śmieszna instalacja wodotrysków i to aż za ponad bańkę. Oddaj resztę .............
~ 30-08-2013 9:23
Ciekawe kiedy będzie zrobiony plac przed wejściem do SP nr 8. Ktoś zareaguje gdy będzie jakiś wypadek , bo płytki chodnikowe sterczą tak , że można się zabić .Co z tego , że zrobili biosko i plac zabaw jak nebezpieczeństwo czai się tuż przed wejściem do szkoły .
~Klik-Klik 30-08-2013 10:57
Jeloneczko, żądamy wyjasnień w sprawie różnicy kosztów między remontem szkół a fontanną przy "Baniakach", proszę tego nie ukrywać, to zdrada narodu.
~ 30-08-2013 22:00
Dlaczego nigdy nie można dodawać komentarzy pod artykułami dotyczącymi starostwa powiatowego? Pod każdym innym można tylko nie pod tymi.
~fansektyPO 30-08-2013 23:13
Spoko zmieni się władza to,, wywronią,, te koszty wodotrysku
~malgosiek 31-08-2013 15:43
a ja musiałam dac z własnej kieszeni na remont klasy po h**u mi to interes

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group