Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3151
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oko w oko z groźnym wilkiem

Sobota, 2 lutego 2008, 8:11
Aktualizacja: 13:29
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Oko w oko z groźnym wilkiem
Fot. rylit
Chcesz usłyszeć, jak wyje wilk? Możesz zobaczyć jego norę i poznać obyczaje wilczej watahy. I to bez żadnego ryzyka, że Cię napadnie i pożre. Wystarczy przyjść do Muzeum Przyrodniczego w Parku Zdrojowym w Cieplicach.

„Wilki” to kolejna już wystawa niemiecka prezentowana w Polsce. Dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i jest nowoczesnym sposobem prezentacji tematu „Wilki na Łużycach” wykorzystując wszelkiego rodzaju środki medialne do jak najlepszego przedstawienia tematu.

Dzięki przejrzystym planszom zwiedzający może dokładnie poznać życie wilków dwóch watah wilczych, które od kilku lat ponownie bytują w lasach naszych zachodnich sąsiadów. Tę ciekawą prezentację uzupełniają eksponaty w postaci wypchanych wilków, rekonstrukcja nory wilczej.

Przez cały czas trwania wystawy można oglądać film o wilkach oraz przy pomocy urządzenia nagłośniającego posłuchać wilczego wycia.
W piątek wystawę otworzył dyrektor Muzeum Przyrodniczego Andrzej Paczos, który przetłumaczył teksty z wystawy na polski. Dyrektor przedstawił gości z Niemiec, twórców wystawy, Dr Karin Hohberg i Prof. Dr Willi Xylander. Przybyli też samorządowcy.

Ciekawy i nowoczesny, niespotykany w naszych salach wystawowych sposób dogłębnego zaprezentowania tematu wystawy, wywarł na zwiedzających duże wrażenie. Wystawę będzie można oglądać do 14 lutego. Dostępny jest bardzo ciekawy przewodnik po wystawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group