Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5444
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Oko kamery na chuligana

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Marcin Kaszuba
Region Jeleniogórski: Oko kamery na chuligana
Fot. TEJO
Czego nie zrobiono w Jeleniej Górze, dokonało się w Lwówku Śląskim. Gród lwa został objęty monitoringiem wizyjnym. Inwestycja kosztowała ponad 100 tysięcy złotych pochodzących z kasy urzędu miasta i gminy.

Zainstalowanych zostało kilka kamer w centrum miasta jak i najbardziej niebezpiecznych miejscach m.in w parkach. Monitory do powyższych kamer umieszczone zostały w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim gdzie nieustanny wgląd ma oficer dyżurny.

Monitory umieszczone są także w lwóweckim magistracie. Do nich pełen wgląd ma straż miejska. System kamer jest najwyższej jakości. Na przykład kamera umieszczona na Baszcie Lubańskiej bez najmniejszych problemów potrafi "odczytać" numery rejestracyjne auta czy sfotografować twarz danej osoby, która znajduje się blisko...ratusza! Obiektyw kamery daje łączne 216 krotne powiększenie.

Kamery już zaczęły się sprawdzać. Z parków wyłapani zostali miłośnicy mocnych trunków. System kamer ma okazać się skuteczny w uwiecznieniu osób, które wielokrotnie w weekendy demolowały kamienice, niszczyły parki, czy też zachowywały się w sposób łamiący prawo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group