Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7180
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oj, działo się, działo na festynie w „Dwójce”

Niedziela, 8 czerwca 2014, 10:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 7:36
Autor: Joanna Bialuk
Jelenia Góra: Oj, działo się, działo na festynie w „Dwójce”
Fot. MT
W Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze wczoraj (07.06.) było naprawdę gorąco i nie tylko dlatego, że aura szczędziła słońca. Tego dnia odbył się po raz drugi wielki Rodzinny Festyn SP2 dla uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły. Najbardziej wymagający goście znaleźli coś dla siebie z bogatego programu imprezy.

Było coś dla ciała, coś dla ducha, czyli podczas trwania zabawy przybyli mogli posmakować wspaniałych i smacznych wypieków, przygotowanych przez rodziców uczniów jeleniogórskiej Dwójki, do tego posilić się można było smacznymi hot – dogami, gotowaną kukurydzą i innymi smakołykami.
Dla starszych i młodszych uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji, między innymi dmuchane zamki, stanowisko wędkarskie oraz do gry w szachy i warcaby, jak również plener malarski i "Igraszki z grawitacją" na szkolnej ściance wspinaczkowej. Imprezie towarzyszył również angielski na wesoło, czyli „Anglomania”.

Jak na festyn rodzinny przystało, nie brakowało konkurencji sportowych w postaci turnieju rodzinnego, warsztatów tanecznych prowadzonych przez Grzegorza Gigiela i "Zumba Party" z D. Strączkiem.

Festyn ruszył punktualnie o godzinie 10.00, gdy dyrektor szkoły Beata Kozyra przywitała licznie zgromadzonych gości. Wśród nich nie brakło znanych osobistości, jak prezydent Jeleniej Góry Pan Marcin Zawiła, posłanka na Sejm Zofia Czernow, proboszcz parafii Św. Erazma i Pankracego ksiądz dziekan Bogdan Żygadło, naczelnik Wydziału Edukacji i Sport Paweł Domagała.

Następnie publiczność mogła podziwiać talenty taneczne, muzyczne, wokalne i teatralne uczniów SP 2, absolwentów „Dwójki” i przyjaciół z PSM w Jeleniej Górze.

Imprezę uświetnił "Fire show" - pokaz strażacki PSP w jeleniej Górze, pokaz tresury psów, „Koszykarskie Grand Prix - czyli konkurs wsadów i nie tylko”, pokaz ekologiczny „Jak Kargul z Pawlakiem” oraz występy laureatów szkolnych przeglądów talentów.

W czasie trwania festynu odbywała się także loteria fantowa, w której każdy los był wygrany i dodatkowo brał udział w losowaniu cennej nagrody głównej – roweru górskiego, którego szczęśliwą posiadaczką stała się uczennica klasy szóstej SP2. Na zakończenie wystąpił Zespół "Hot Teachers" ze „swoim” przebojem.

Festyn przebiegał w wesołej, przyjaznej atmosferze, a licznie przybyli goście bawili się doskonale, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach i gromkie oklaski.

Trud organizacji przedsięwzięcia, praca, jaką włożyli: dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie szkoły oraz rodzice został wynagrodzony doskonałą zabawą, dużą frekwencją i zadowoleniem publiczności. Kolejna taka impreza za rok. Serdeczne podziękowania dla sponsorów, rodziców i wszystkich mających swój udział i wkład w to szkolne święto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group