Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8998
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Ogromny sukces gimnazjalistów z Mysłakowic

Piątek, 1 kwietnia 2016, 11:27
Aktualizacja: 11:30
Autor: Gim
Mysłakowice: Ogromny sukces gimnazjalistów z Mysłakowic
Fot. Archiwum Szkoły
Adrianna Nawrot i Łukasz Orawiec – uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum w Mysłakowicach zostali laureatami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista 2015/2016.

Ten prestiżowy konkurs jest od lat organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, a przeprowadzany przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu.

Te "intelektualne zmagania" młodych ludzi są wpisane w dolnośląski system wspierania uzdolnień. Celem konkursu jest wyłanianie uczniów wykazujących wybitne zdolności z poszczególnych przedmiotów. I właśnie takimi zdolnościami wykazali się Ada i Łukasz.

Adrianna uzyskała tytuł laureata XV Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego, natomiast Łukasz- tytuł laureata XV Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego. Do kolejnych etapów konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista uczniów przygotowywały: polonistka Wiesława Wojterek i nauczycielka fizyki Halina Józefowicz. Dodać należy, że Łukasz jest również finalistą ww. konkursu z języka angielskiego, natomiast Ada z historii.

30 marca w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu młodzi mysłakowiczanie odebrali z rąk dolnośląskiego kuratora oświaty Romana Kowalczyka i członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego dyplomy i medale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group