Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5164
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ognisty weekend

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 11:20
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
W Kowarach policja uratowała starszą kobietę z płonącego mieszkania. Pożary lasów, łąk i nieużytków zmorą strażaków.

Kilkanaście razy interweniowała straż pożarna, która w miniony weekend walczyła z ogniem w Jeleniej Górze i pobliskich miejscowościach.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Kowarach, gdzie w niedzielę około godz. 22 zaczęły płonąć zabudowania gospodarcze przy ulicy Karkonoskiej.
Akcję gaśniczą prowadziły jednostki straży pożarnej. Strażacy ewakuowali mieszkańców zagrożonego budynku. W czynnościach uczestniczyli również policjanci z Kowar, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia i umożliwili strażakom sprawne prowadzenie akcji gaśniczej.

W czasie zabezpieczenia funkcjonariusze zauważyli, że w jednym z mieszkań włączony jest telewizor. Pomimo silnego zadymienia poszli do tego lokalu, gdzie znaleźli starszą kobietę. Funkcjonariusze wyprowadzili ją na zewnątrz.Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.

Najwięcej paliło się łąk. Na szczęście nic nikomu się nie stało.
– Między Jelenią Górą a Jeżowem spłonęło pół hektara lasu komunalnego – mówi mł. kap. Tadeusz Pękalski z PSP w Jeleniej Górze. Pożar udało się zdusić. Ogień mógł zagrozić położonym nieopodal zabudowaniom po byłym Centrum Szkolenia Radioelektronicznego.
Do tego kilka zdarzeń w okolicach Janowic, gdzie ostatnio łąki i nieużytki płoną bardzo często.

– Jest bardzo sucho i łatwo o wzniecenie pożaru. Często ludzie nie zdają sobie z tego sprawy i wyrzucają niedopałki podczas spacerów. Ściółka i poszycie bardzo szybko się od tego zajmują ogniem – alarmują strażacy.

W niedzielę wieczorem na osiedlu Zabobrze przy ul. Różyckiego płonął opel omega. Stwierdzono, że pojazd miał otwarte drzwi i ktoś zabrał z niego butlę z gazem.
Auto ugaszono, ale ani sprawca, ani motywy jego działania nie są znane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Anonim 23-04-2007 9:46
Kłęby dymu pożaru lasu pomiędzy miejscowościami Jelenia Góra oraz Jeżów Sudecki było widać z wałów przeciwpowodziowych na Osiedlu Orle, jak i na wałach przy miejscowości Wojcieszyce. Naprawdę groźnie musiało to wyglądać.
~.... 23-04-2007 17:31
ano wygladalo groznie, jakby cos ogromnego polonelo.... "W niedzielę wieczorem na osiedlu Zabobrze przy ul. Różyckiego płonął opel omega. Stwierdzono, że pojazd miał otwarte drzwi i ktoś zabrał z niego butlę z gazem. Auto ugaszono, ale ani sprawca, ani motywy jego działania nie są znane."- dwa razy czytalem zeby zrozumiec, jakis glupi jestem.....hmmm Panie redaktorze, prosze pisac jasniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group