Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7360
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogłoszono przetarg na rozbudowę lotniska

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 7:10
Aktualizacja: Piątek, 25 kwietnia 2014, 8:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ogłoszono przetarg na rozbudowę lotniska
Fot. Angela
Do końca listopada br. ma powstać projekt rozbudowy lotniska w Jeleniej Górze m.in. o pas startowy z zapleczem, który umożliwi przyjmowanie dwusilnikowych samolotów pasażerskich o ciężarze do 10 tys. kg przewożących do 19. osób. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie. Otwarcie ofert już w piątek (25.04).

Zgodnie z założeniami przetargu, rozbudowa lotniska ma obejmować budowę utwardzonej drogi startowej o długości ok. 900 m i szerokości ok. 30 m, budowę drogi kołowania, miejsca postoju samolotów oraz kontenerowej stacji paliw o pojemności 20 tys. litrów. Przedmiotem zamówienia jest również opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dostosowanie parametrów technicznych lotniska do wymagań Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego. To umożliwi wykorzystanie go w ruchu międzynarodowym.

- Jest to przetarg na dokumentację projektową, światełko w tunelu na rozwój Jeleniej Góry i regionu, ale też bardzo duże i ważne zadanie, bo wymagające ogromnych nakładów – mówi Jacek Musiał, dyrektor jeleniogórskiego aeroklubu. – Dlatego wszystkie decyzje związane już z samą realizacją muszą być poważnie przemyślane. Co ważne, zadanie to weszło do strategii rozwoju miasta. W jakiej postaci ostatecznie zostanie zrealizowane, będzie zależało od możliwości finansowych Jeleniej Góry. Jedno jest pewne: lotnictwo się rozwija i jest potrzeba by takie lotnisko u nas powstało – dodaje Jacek Musiał.

Na przygotowanie dokumentacji projektowej miasto otrzymało 150 tys. zł z urzędu marszałkowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group