Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5403
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ogień przy stacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Przez bezmyślność podpalacza płonął teren przy dworcu zachodnim.

O kłębach dymu i ognia straż pożarna została powiadomiona w środę wieczorem. Paliło się przy ulicy Karola Miarki tuż przy zaniedbanej stacji kolejowej. Na szczęście strażacy w porę usunęli zagrożenie.

Ktoś podpalił stertę gałęzi. Spaliła się część drzewa. Nadpalona została przydworcowa komórka. Pożarnicy przypuszczają, że ogień został zaprószony przez okolicznych wandali, którzy postanowili się zabawić.
Wyglądało to poważnie i nieugaszony ogień mógł przenieść się na pobliskie zabudowania, w tym część dawnych dworcowych magazynów, gdzie urządzono sklep meblowy.

Dworzec, choć jest własnością Polskich Kolei Państwowych, pozostaje bez nadzoru przez większą część dnia.
Jak mówią okoliczni mieszkańcy, patrole Straży Ochrony Kolei pojawiają się tam bardzo rzadko.

– Od kiedy zlikwidowano większość pociągów do Szklarskiej Poręby, jest jeszcze gorzej – mówi pani Anna z ul. Karola Miarki. Ze stacji podróżni nie korzystają, bo nie ma po co. Sama okolica jest bardzo niebezpieczna. Polskie Koleje Państwowe nie zamierzają dworca sprzedawać. Figuruje on w rozkładzie jazdy jako przystanek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kaczor 5-04-2007 13:28
Jaki pan taki kram. moze lepiej gdyby sie spaliła ohydna buda , bo na remont ze strony PKP liczyc nie mozna.
~PPH 5-04-2007 13:40
taki ładny duży budynek a niszczeje od kilku lat. To wina miasta. Zamiast rzadać setek tysięcy za dom i teren ODDAĆ ZA DARMO wzamian za inwestycje, RENOWACJE, uratowanie przed niszczeniem!
~BC 5-04-2007 19:07
To jest stacja i będzie stacją do póki są działające semafory,przystankiem stanie się,gdy zlikwidują semafory i zostanie tylko jeden tor.Ajeżeli chodzi o pożar to, drzewo się tylko lekko opaliło.Żadnych większych szkód.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group