Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5913
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ofiary nie tylko na przejściach

Czwartek, 15 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 15 lutego 2007, 11:29
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ofiary nie tylko na przejściach
Fot. Katarzyna Rzeszutek
Niekorzystne warunki drogowe i nieostrożność kierowców i przechodniów – to przyczyny kolejnych potrąceń pieszych.

Do poważnego zdarzenia doszło w środę na ulicy Wyczółkowskiego blisko wlotu do Wolności.
– 26-letni kierowca poloneza nie zachował ostrożności podczas skręcania i potrącił przechodzących przez przejście dla pieszych dwóch mężczyzn – informuje kom. Halina Podłucka-Kreń z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kierowca nie ma stałego miejsca zamieszkania. W dodatku jechał polonezem bez uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W wyniku wypadku poszkodowani doznali obrażeń w postaci ogólnych potłuczeń. Mają złamane nogi: jeden w piszczeli, drugi – nogę w podudziu. To 50 i 58-letni mieszkańcy Jeleniej Góry. Zostali przewiezieni do szpitala. Prowadzący poloneza został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kierujący i jeden z pieszych byli trzeźwi. Drugi przechodzień miał promil alkoholu we krwi.

Z kolei w czwartek rano na drodze krajowej nr 30 (wylot na Zgorzelec) kierowca subaru potrącił 13-letniego chłopaka, który przechodził przez szosę w miejscu niedozwolonym na przystanek autobusowy. – Zdarzenie wyglądało groźnie, ale nastolatkowi nic się nie stało – mówi podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci przypominają o złych warunkach drogowych. Pada deszcz i jest ślisko. Kierowcy już się przyzwyczaili do wiosennej pogody i jeżdżą bardzo nieostrożnie. Tylko w przeciągu trzech dni zdarzyło się kilka wypadków (jeden śmiertelny) oraz kilkanaście kolizji i stłuczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group