Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6372
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ofiara corhydronu

Piątek, 22 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2007, 6:47
Autor: TEJO
Polska: Ofiara corhydronu
Fot. Archiwum
Bernarda S. zabiła skolina w opakowaniu corhydronu.

Doniósł o tym Dziennik w piątkowym wydaniu. Ta opinia biegłych oznacza przełom w śledztwie w sprawie feralnych ampułek, w których w jeleniogórskim przedsiębiorstwie zamieniono zawartość z preparatu dla alergików na substancję zwiotczającą mięśnie. Teraz prokuratura będzie musiała postawić zarzuty osobom odpowiedzialnym za produkcję leków w Jelfie.

– Działanie skoliny jest tak charakterystyczne, że nie mamy wątpliwości, że to właśnie ta substancja była przyczyną śmierci Bernarda – mówi prof. Marian Wielosz, kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Akademii Medycznej w Lublinie.

Ile osób w Polsce zabił wadliwy corhydron 250? – Tego nigdy się nie dowiemy – odpowiada prokurator Andrzej Kuźmicz z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. W całym kraju prokuratury wszczęły około 600 postępowań związanych z corhydronem. Śledztwo jest prowadzone równolegle przez prokuratury w Lublinie oraz w Jeleniej Górze.

Ani Jelfa, ani Ministerstwo Zdrowia nie chciały w czwartek komentować doniesień na temat potwierdzonej przez biegłych pierwszej ofiary śmiertelnej corhydronu 250. Nie wiadomo, czy Jelfa wypłaci odszkodowanie rodzinie Bernarda S.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group