Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 14 marca
Imieniny: Jakuba, Leona
Czytających: 6007
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ofiara corhydronu

Piątek, 22 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2007, 6:47
Autor: TEJO
Polska: Ofiara corhydronu
Fot. Archiwum
Bernarda S. zabiła skolina w opakowaniu corhydronu.

Doniósł o tym Dziennik w piątkowym wydaniu. Ta opinia biegłych oznacza przełom w śledztwie w sprawie feralnych ampułek, w których w jeleniogórskim przedsiębiorstwie zamieniono zawartość z preparatu dla alergików na substancję zwiotczającą mięśnie. Teraz prokuratura będzie musiała postawić zarzuty osobom odpowiedzialnym za produkcję leków w Jelfie.

– Działanie skoliny jest tak charakterystyczne, że nie mamy wątpliwości, że to właśnie ta substancja była przyczyną śmierci Bernarda – mówi prof. Marian Wielosz, kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Akademii Medycznej w Lublinie.

Ile osób w Polsce zabił wadliwy corhydron 250? – Tego nigdy się nie dowiemy – odpowiada prokurator Andrzej Kuźmicz z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. W całym kraju prokuratury wszczęły około 600 postępowań związanych z corhydronem. Śledztwo jest prowadzone równolegle przez prokuratury w Lublinie oraz w Jeleniej Górze.

Ani Jelfa, ani Ministerstwo Zdrowia nie chciały w czwartek komentować doniesień na temat potwierdzonej przez biegłych pierwszej ofiary śmiertelnej corhydronu 250. Nie wiadomo, czy Jelfa wypłaci odszkodowanie rodzinie Bernarda S.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Wzrost emerytur o średnio 170 zł. Co sądzicie o tej wartości?

Oddanych
głosów
255
Jest to znaczący wzrost
12%
Nie starczy to na zbyt wiele
78%
Nie mam zdania na ten temat
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ropa spada, a paliwa w górę
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Pieniądze
Czy będzie strajk w Dino?
 
KANS
Uznanie dla saneczkarek – olimpijek z KANS
 
Aktualności
Gaz na Paderewskiego
 
Ciekawe miejsca
Pustułki na Zamku Chojnik. Samiec przyniósł zdobycz do gniazda
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group