Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3442
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ofiara borówek

Poniedziałek, 17 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 16:13
Autor: marek
Kotlina Jeleniogórska: Ofiara borówek
Fot. Marek
Mieszkankę Jeleniej Góry, która wpadła do lodowatej wody Dużego Stawu znaleźli w niedzielę w Dużym Stawie w Karkonoszach ratownicy GOPR-u.
W poniedziałek, przy wyjątkowo niekorzystnej pogodzie została wydobyta ze stawu przez ratowników GOPR-u i WOPR-u.

Kobieta wyruszyła w góry tydzień temu, aby razem z koleżanką zbierać borówki. Razem weszły na zbocza Kotła Wielkiego Stawu. W pewnym momencie rozdzieliły się. Jedna poszła w górę i straciła znajomą z oczu. Wróciła do domu, chociaż znajomej już nie zobaczyła. Policja została powiadomiona
o zaginięciu kilka dni później, gdy koleżanka powiadomiła rodzinę zaginionej o tym, że rozdzieliły się w górach i więcej nie spotkały. Wskazała też miejsce, gdzie się ostatni raz widziały.

Poszukiwania rozpoczęto w sobotę, ale penetracja zboczy kotła nie przyniosła rezultatu. Zwłoki odnaleźli goprowcy dzień później, gdy weszli na ścianę z pomocą sprzętu wspinaczkowego. Z powodu zapadającego zmroku i konieczności sprowadzenia na miejsce policji i prokuratora akcję przeprowadzono w poniedziałek. Mocno utrudniała ją pogoda, gdyż w wysokich partiach gór padał śnieg, a temperatura spadła poniżej zera.

Jak mówili ratownicy, nawet wprawny turysta miałby kłopoty z poruszaniem się po półkach skalnych, na które weszła kobieta. Wszystko z powodu borówek, które w dużych ilościach rosną w połowie wysokiego na kilkaset metrów zbocza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group