Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6929
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odznaczenia i awanse policjantom wręczone

Środa, 29 lipca 2015, 15:24
Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca 2015, 9:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Odznaczenia i awanse policjantom wręczone
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (29.07) w jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń, nagród i awansów policjantom z jeleniogórskiego garnizonu. Tradycyjnie, z okazji święta, które policjanci obchodzą 24 lipca, wręczono awanse: w korpusie oficerów sześciu policjantom, w korpusie aspirantów – 44, w korpusie podoficerów – 65, a w korpusie szeregowych – 13.

Za długoletnią służbę funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji Prezydent RP nadał jeden złoty i dwa srebrne medale. Wręczono również dwie brązowe odznaki Zasłużony Policjant przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wyróżnił dziesięciu policjantów nagrodami pieniężnymi a Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze przyznał 40 nagród pieniężnych wyróżniającym się policjantom.

Za szczególne osiągnięcia w służbie, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wyróżnił nagrodami pieniężnymi pięciu policjantów, w tym dwóch funkcjonariuszy, którzy zdobyli drugie miejsce w finale Wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych „PATROL ROKU” i będą reprezentować Dolny Śląsk w finale ogólnopolskim.

O potrzebach dolnośląskiego garnizonu mówił Komendant Wojewódzki nadinsp. Wojciech Ołdyński. - W dolnośląskiej policji mamy ok. 5 proc. wakatów, tj. 500 ludzi. Potrzeb jest dużo, ale nie możemy narzekać. Wyposażenie policji z każdym rokiem jest coraz lepsze – mówił.

Mówiono również o zaufaniu społeczeństwa do policjantów, które cały czas rośnie. - Badania pokazują, że 90 proc. mieszkańców czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania, a blisko 70 proc. deklaruje, że ufa policji. Jest to dla nas zaszczyt oraz wielkie wyzwanie i zobowiązanie na przyszłość – podkreślał Komendant Miejski Policji insp. Zbigniew Markowski.

Podczas uroczystości w Filharmonii Dolnośląskiej, ale również na ulicach, można dostrzec, że służba w policji to zadanie nie tylko dla mężczyzn. - Oczywiście, to jest również ciężka praca, którą wykonują kobiety. Mężczyźni i kobiety mają równo rozłożone obowiązki, nie ma sytuacji, w których kobieta bałaby się wyjść na interwencję – podkreślał starszy posterunkowy Ewelina Niemiec. - Wychowałam się w domu, gdzie tato był policjantem, a w szkole średniej stwierdziłam, że właśnie to chcę robić w życiu – dodała policjantka z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, która służbę pełni od niemal czterech lat.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przytoczył swój „prywatny miernik” stosunku do policjantów. - Na Sylwestra co roku mamy imprezę na Rynku, mocno rozbawione towarzystwo po składaniu życzeń rzuca się na policjantów zabezpieczających uroczystości i składa im życzenia – wspominał z uśmiechem Marcin Zawiła. - Życzę im, aby mieli jak najmniej pracy, sporo spokoju i zrealizowania zobowiązania pani minister, czyli podwyżek pensji – dodał.

W uroczystości wzięli udział m.in. posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, wicewojewoda dolnośląski Joanna Bronowicka, starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, a także wójtowie, burmistrzowie oraz radni miasta i powiatu, przedstawiciele sądów i prokuratur, przedstawiciele Policji Czeskiej, delegacje pozostałych służb mundurowych, reprezentanci instytucji i firm współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa - z miasta i powiatu, weterani II wojny światowej oraz Związku Sybiraków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group