Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7667
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Odyseja” na finiszu. Premiera spektaklu już w piątek

Środa, 27 lipca 2011, 17:27
Aktualizacja: 17:30
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: „Odyseja” na finiszu. Premiera spektaklu już w piątek
Fot. Petr
W Sali Widowiskowej JCK przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze trwają przygotowania do spektaklu podsumowującego Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Odyseja” 2011. Już w najbliższy piątek, 29 lipca ostateczny efekt tegorocznej edycji projektu przedstawi młodzież z Polski i Niemiec.

Ideą Międzynarodowych Warsztatów Teatralnych „Odyseja” jest podtrzymywanie i promocja tradycji narodowych Polski i Niemiec, a także wzmacnianie świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej. Projekt ten służy przełamywaniu barier i stereotypów, jak również tworzeniu płaszczyzny porozumienia między młodymi ludźmi z dwóch kulturowo odmiennych państw – ich wzajemnej integracji poprzez doświadczenia sceniczne.

– Zwieńczeniem tegorocznej edycji międzynarodowych warsztatów „Odyseja” będzie gotowy spektakl, który zostanie włączony w repertuar Teatru Odnalezionego. Już w najbliższy piątek, 29 lipca widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w interaktywnej sztuce z udziałem młodych ludzi; sztuce, w której po raz pierwszy zastosowaliśmy pewne techniki i rozwiązania. Jakie? O tym przekonacie się podczas premiery – mówi Łukasz Duda, animator kultury, pracownik JCK i reżyser spektaklu.

Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Odyseja” to przedsięwzięcie organizowane przez JCK w Jeleniej Górze, Miasto Jelenia Góra, Socjokulturalne Centrum Kultury Steinhaus Bautzen i Teatr Odnaleziony w ramach projektu „Od fundamentów po szczyty”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group