Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9102
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Odwołają tegoroczną zimę?

Piątek, 25 stycznia 2008, 8:31
Aktualizacja: 8:36
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Odwołają tegoroczną zimę?
Zimowe przedwiośnie na Wzgórzu gen. Grota Roweckiego.
Fot. TEJO
Miała być wyjątkowo mroźna i śnieżna, zwłaszcza w styczniu. Jaka jest? Każdy widzi. Po raz kolejny najchłodniejsza pora roku nie poraża zimnem, ale ociepla wiosennymi temperaturami. Meteorolodzy prognozują, że ciepła zima potrwa do… wiosny

Nie dla wszystkich to dobra nowina. Z powodu braku śniegu organizatorzy musieli odwołać tegoroczny Bieg Bez Granic zaplanowany na 03 lutego w Szklarskiej Porębie. Liczą, że w nadchodzącym miesiącu aura będzie łaskawsza. Bieg może odbędzie się 24 lutego.

O łagodnej zimie pisze piątkowa prasa. – W najbliższych dniach, a nawet tygodniach temperatury wciąż będą dodatnie, nawet w nocy. Jeśli zrobi się zimno, to na kilka dni, jedynie chwilowo – mówi dziennikowi Metro Lech Buchert, meteorolog.

Z kolei zdaniem Ryszarda Farata, klimatologa, taka sytuacja to nic zaskakującego. – Nasz klimat nie bez przyczyny nazywa się przejściowym. Duża zmienność docierających różnych mas powietrza sprawia, że warunki pogodowe są mało stabilne. W historii nieraz zdarzało się już, że kilka zim pod rząd było u nas naprawdę ciepłych. Takie zjawiska po prostu się zdarzają. Tak samo jak występujące kilka dni temu śnieżyce i mróz w Egipcie czy na Bliskim Wschodzie – dodaje.

Póki co jednak w piątek w Karkonoszach pogoda jest zimowa. Na szczytach wieje silny wiatr i jest minus osiem stopni Celsjusza. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe utrzymuje drugi w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. Goprowcy radzą turystom, którzy zdecydują się na spacery w górnych partiach gór, aby założyli raki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1267
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group