Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 19266
Zalogowanych: 112
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Odwilż na szczytach

Sobota, 25 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Pierwszy, najniższy w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego ogłoszono w sobotę w Karkonoszach. W górach mocno wieje i pada deszcz. Szlaki są bardzo trudne, ale stan nartostrad – dobry.

– W niektórych wyższych partiach Karkonoszy panuje całkowite zachmurzenie. Widoczność jest bardzo słaba, a osłabia ją jeszcze mgła. Temperatury w górach sięgają nawet pięciu stopni powyżej zera – informuje Maciej Lipczyński, ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W Karkonoszach wciąż jest dużo narciarzy. Grubość pokrywy śnieżnej miejscami sięga nawet 190 cm. Czynne są nartostrady na Łysej Górze, Lubawce i na Babińcu w Jakuszycach.

Gorzej mają piesi turyści, bo szlaki są bardzo śliskie i pokryte topnięjącą breją. W dodatku w góry w rejonie Karpacza mogą się udać tylko piechotą. Nieczynny jest wyciąg krzesełkowy na Kopę z powodu prac konserwacyjnych.

Goprowcy szacują, że mimo odwilży sporo śniegu w górach pozostanie nawet do połowy maja. Choć najbliższe ocieplenie przyniesie szybsze topnienie warstw śniegu, co może przyczynić się do wzrostu poziomu wody w rzekach i strumieniach.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
597
Pod domem/blokiem na parkingu
57%
W garażu
34%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Dzieci już dorosły, ale prezenty dostają
 
Warto wiedzieć
Ta pozycja snu niszczy kręgosłup, a większość śpi tak codziennie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Kultura
Liroy w Jeleniej Górze
 
Kultura
Jarmark KPN w Sobieszowie
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Odczarować śmierć
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Zamiłowanie do militariów przekazał mi ojciec
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group