Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6830
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Odwilż na szczytach

Sobota, 25 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Pierwszy, najniższy w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego ogłoszono w sobotę w Karkonoszach. W górach mocno wieje i pada deszcz. Szlaki są bardzo trudne, ale stan nartostrad – dobry.

– W niektórych wyższych partiach Karkonoszy panuje całkowite zachmurzenie. Widoczność jest bardzo słaba, a osłabia ją jeszcze mgła. Temperatury w górach sięgają nawet pięciu stopni powyżej zera – informuje Maciej Lipczyński, ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W Karkonoszach wciąż jest dużo narciarzy. Grubość pokrywy śnieżnej miejscami sięga nawet 190 cm. Czynne są nartostrady na Łysej Górze, Lubawce i na Babińcu w Jakuszycach.

Gorzej mają piesi turyści, bo szlaki są bardzo śliskie i pokryte topnięjącą breją. W dodatku w góry w rejonie Karpacza mogą się udać tylko piechotą. Nieczynny jest wyciąg krzesełkowy na Kopę z powodu prac konserwacyjnych.

Goprowcy szacują, że mimo odwilży sporo śniegu w górach pozostanie nawet do połowy maja. Choć najbliższe ocieplenie przyniesie szybsze topnienie warstw śniegu, co może przyczynić się do wzrostu poziomu wody w rzekach i strumieniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group