Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11416
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odwiedzający giełdę podziwiali minerały i skamieniałości

Niedziela, 25 maja 2014, 11:36
Aktualizacja: 11:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Odwiedzający giełdę podziwiali minerały i skamieniałości
Fot. Przemo
Na terenie Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach odbyła się 44. Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Na zwiedzających czekali wczoraj (24.05.) wystawcy i kolekcjonerzy z różnych stron Polski. Zaprezentowano zarówno minerały pospolite, jak i te cenniejsze. Nie zabrakło też wyrobów jubilerskich oraz tematycznej literatury.

- Kupuję na giełdach w Europie oraz w Tucson (w stanie Arizona, USA) - tam można dostać wszystkie minerały jakie są na Ziemi. Rzadkie minerały to są takie, których się nie kopie, są w prywatnych rękach, ale nie ma tego w handlu, bo występują w małych ilościach. To najczęściej minerały promieniotwórcze - mówił Andrzej Bobrowski.

- Najlepiej jest zacząć od książki, żeby kolekcjonować minerały potrzebna jest wiedza. Są fajnie opracowane książki dla początkujących kolekcjonerów, jak rozpoznawać i w jaki sposób tworzyć kolekcję - to jest ważne, bo kolekcjonowanie, bo coś jest ładne jest bez sensu. Kolekcja musi być tematyczna - dodał handlarz minerałami i skamieniałościami z Lwówka Śląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
828
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group