Poniedziałek, 22 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Odszkodowania za szkody w pasiekach

Audio

Czytaj na głos

Autor: RED 1 min czytania

Ponad 100 tysięcy złotych wygrali w sądzie dolnośląscy pszczelarze od firmy, która ubezpieczała rolniczą spółdzielnię w Starej Kamienicy. To odszkodowanie za zniszczone pasieki.

reklamy
reklamy

W maju 2008 roku podjeleniogórskie uprawy rzepaku zostały spryskane środkiem ochrony. Na skutek tego siedmiu pszczelarzy straciło ponad 100 pszczelich rodzin. Zbigniew Nawrocki wystąpił w tej sprawie jako biegły, broniąc interesu właścicieli pasiek.

Jak mówi, środek ochrony roślin zawierający fipronit powinien być rozpylony w taki sposób, by zapewnić sześciogodzinną karencję. Tymczasem uprawy zostały spryskane w dzień i pszczoły wleciały zbierając nektar i pyłek z chemikaliami. Później padły w ulach.

– Biegły przedstawił w sądzie mechanizm działania pszczół i dzielnie walczył w imieniu poszkodowanych pszczelarzy – informują przedstawiciele Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jeleniej Górze.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka