Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4879
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: "Odnaleziony" w krainie absurdu

Środa, 13 stycznia 2010, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: "Odnaleziony" w krainie absurdu
Łukasz Duda podczas LWT. Lipiec 2009.
Fot. TEJO
Kolejną realizację zaproponuje w tym tygodniu Teatr Odnaleziony Łukasza Dudy. Tym razem reżyser wziął na warsztat sztukę mistrza teatru absurdu Eugene’a Ionesco „Szaleństwo we dwoje” („Folie à deux”).

Para kochanków – na przekór stereotypowej miłości – nieustannie się kłóci nie zważając na to, że jej życie rujnuje się w rytmie ciągłych awantur. Do tego dochodzi wojna, która dopełnia goryczy. Wszystko – jak na Ionesco, twórcy „Nosorożca”, „Łysej śpiewaczki” i wielu innych dramatów – nasycone subtelnym absurdem egzystencji.

Jak Łukasz Duda przeczyta mistrza rodem z Rumunii, który związawszy się z Francją tam zaistniał i tworzył? Okaże się już w najbliższy piątek, 15.01.2010 o godzinie  19.00 w budynku JCK przy ul. Bankowej 28/30. Ilość miejsc na sztukę jest ograniczona. Wejściówki można odbierać w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60. W obsadzie, między innymi, Renata i Andrzej Marchowscy.

Wejście jest bezpłatne, a dochód ze sprzedaży programu (5 złotych) zostanie przeznaczony na realizacje Teatru Odnalezionego.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group