Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2337
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Odkurzanie magistratu

Wtorek, 8 grudnia 2009, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Ania
REGION: Odkurzanie magistratu
Fot. Ania
Wnętrze ratusza w Kowarach odzyska dawny blask. Obecnie remontowana jest klatka schodowa i zabytkowe schody, prowadzące do sali rajców. Będzie ona udostępniona turystom.

Miasto nad Jedlicą wspólnie z Jelenią Górą, Janowicami Wielkimi, Mirskiem i Świeradowem Zdrój realizuje projekt pod nazwą „Zobaczyć krajobraz, dotknąć przeszłość, wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie subregionu Karkonosze i Góry Izerskie”.

W jego ramach w kowarskim ratuszu prócz klatki schodowej zostanie wyremontowana także sala rajców. Będą mogli zwiedzać ją turyści. W Świeradowie Zdrój, który jest partnerem wiodącym, środki z projektu samorządowcy przeznaczą na rewitalizację młyna wodnego, w Jeleniej Górze – baszty zamkowej , w Janowicach Wielkich – wieży widokowej, a w Mirsku – na przebudowę wieży ciśnień, która stanie się obiektem widokowym.

Celem projektu, którego koszty oszacowano na siedem miliony złotych jest udostępnienie turystom zabytków. Na jego realizację pozyskano środki z Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group