Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8780
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Odeszła Krystyna Feldman

Środa, 24 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Polska: Odeszła Krystyna Feldman
Fot. Film Polski
Jeleniogórzanie znali Ją nie tylko z ekranów telewizyjnych i kinowych, ale i ze spacerów na osiedlu Zabobrze.

Mistrzyni drugiego planu filmowego, odtwórczyni roli tytułowej w obrazie „Nikifor”, zmarła w środę w Poznaniu, w swoim mieszkaniu. Miała 86 lat. Żyła samotnie, ale ze stolicy Wielkopolski bardzo często udawała się do Jeleniej Góry.

Tu na osiedlu Zabobrze mieszka jej siostra Janina Mayer. To właśnie z nią Artystka spędzała święta i wolne od pracy w teatrze lub na planie filmowym. O Jeleniej Górze zawsze mówiła ciepło, nawet po przykrym dla Niej incydencie, do którego doszło na Wielkanoc w 2005 roku. Kiedy pani Krystyna z siostrą czekały na autobus, została napadnięta przez chuliganów. Ukradziono Jej torebkę i popchnięto na chodnik. Upadła bardzo niefortunnie i złamała nogę.

Była pełna wigoru i dzięki szybkiemu zabiegowi w jeleniogórskim szpitalu niebawem powróciła na plan „Nikifora”, tyle że o lasce. Później żartowała, że łatwiej Jej było wcielić się w postać malarza prymitywisty, który rzeczywiście miał trudności z chodzeniem i podpierał się laską.

Sprawcy napadu na Krystynę Feldman mieli wówczas od 15 do 20 lat. Złapała ich po kilku tygodniach policja. Później sąd nakazał napisać im list do artystki z przeprosinami.
– Napisali wszyscy. Piętnastolatek wspomniał, że rodzice nie zarabiają za dużo. A jako dolę z napadu obiecano mu, że kupi sobie buty i telefon komórkowy w hipermarkecie – mówiła w grudniu 2005 roku pani Krystyna.
Aktorka młodym sprawcom napadu wybaczyła…

Ostatnią Jej rolą filmową był epizod w komedii Stanisława Tyma „Ryś”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group