Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7660
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odeszła Krystyna Dmochowska

Poniedziałek, 16 maja 2011, 8:35
Aktualizacja: 8:42
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Odeszła Krystyna Dmochowska
Fot. Nat
Nie żyje słynna aktorka jeleniogórska, Krystyna Dmochowska, odtwórczyni pamiętnej roli Łazankowej w serialu „Pierwsza miłość”. Zmarła w wieku 55 lat.

Urodzona 26 maja 1956 roku we Wrocławiu, absolwentka wydziału lalkarskiego wrocławskiej PWST, w 1981 roku została zaangażowana do Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, gdzie w roku 1982 zadebiutowała w spektaklu muzycznym Ernesta Brylla „Kolęda-Nocka” w reż. Aliny Obidniak. W tym samym roku na jeleniogórskiej scenie zagrała rolę Kaśki w sztuce „Uciechy staropolskie lepsze i pożyteczniejsze aniżeli z Bacchusem i Wenerą” w reż. Bogdana Beara. Jej ostatnią rolą teatralną była postać Marty w tragedii szekspirowskiej „Romeo i Julia” w reż. Krzysztofa Rekowskiego (2006). Aktorka miała wrócić na scenę w spektaklu „Trzy siostry” (2009), ale występ uniemożliwiła jej choroba.

Krystyna Dmochowska stała się rozpoznawalna dzięki charakterystycznej roli Heleny Łazankowej w serialu Polsat „Pierwsza miłość”. Realizowała także program edukacji teatralnej powstały z myślą o potrzebach jeleniogórskich przedszkoli.

Niech spoczywa w pokoju!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group