Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10590
Zalogowanych: 45
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oddziały w stylu hotelowym. Nowy szpital w centrum miasta

Poniedziałek, 17 października 2011, 7:46
Aktualizacja: Wtorek, 18 października 2011, 8:01
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Oddziały w stylu hotelowym. Nowy szpital w centrum miasta
Fot. Petr
Rozmowa z dr n. med. Moniką Mikulicz–Pasler, kierownikiem NZOZ Karkonoskie Centrum Medyczne w Jeleniej Górze, Prezesem Zarządu KCM Clinic S.A.

– Od lipca ubiegłego roku w KCM trwa realizacja nowej inwestycji – rozszerzenia centrum o nowy budynek szpitalny, którego otwarcie nastąpi już wkrótce. Co jest ideą tego projektu?

– Nowy budynek szpitalny w KCM w Jeleniej Górze powstał z uwagi na szybki rozwój chirurgii 1 dnia i duże zadowolenie pacjentów z wykonywanych w centrum zabiegów. Początek realizacji projektu to lipiec 2010, co zaś się tyczy jego zakończenia i towarzyszącej mu idei – w październiku budynek będzie gotowy do użytku; do końca roku wyposażymy i uruchomimy w nim poszczególne oddziały, stworzone w celu zapewnienia pacjentom jeszcze większego komfortu i możliwości wykonywania jeszcze bardziej zaawansowanych zabiegów operacyjnych, z ośrodkiem rehabilitacyjnym na miejscu.

– Jak duży będzie nowy budynek szpitalny w KCM i jakie usługi będzie świadczył?

– Budynek będzie miał powierzchnię łączną 3000 mkw. Powstanie tu Oddział Ortopedyczny – Centrum Ortopedii i Traumatologii Sportowej pozwalający na rozszerzenie usług KCM związanych w szczególności z nowoczesną diagnostyką i terapią operacyjną zmian pourazowych i zwyrodnieniowych, głownie stawu kolanowego, barkowego (m. in. chirurgia artroskopowa, rekonstrukcje więzadeł, endoprotezy) z ich szybką specjalistyczną rehabilitacją pod okiem lekarzy i rehabilitantów na miejscu. Co ważne, w szpitalu zostanie uruchomiony brakujący wszakże w naszym regionie nowoczesny ośrodek małoinwazyjnej neurochirurgii kręgosłupa, a także Oddział Urologiczny z Centrum Leczenia Kamicy Nerkowej z laserowym usuwaniem kamieni oraz laseroterapią prostaty i pęcherza. Dla potrzeb Oddziału Ortopedycznego powstanie również pracownia RTG, uruchomiony będzie Zespół Rehabilitacji oraz KCM Dental Clinic – nowoczesna Klinika Stomatologii, Ortodoncji i Implantologii z Chirurgią Szczękowo-Twarzową, a także apteka i sala konferencyjna. Należy też dodać, iż planując dalszy rozwój Centrum Mikrochirurgii, Diagnostyki i Laseroterapii Oka, w nowym budynku wykonywane będą zaawansowane zabiegi okulistyczne.

– Czy może nam Pani zdradzić co nieco odnośnie standardów związanych z ewentualnym „pobytem” w nowym szpitalu?

– Oddziały będą wyposażone w stylu „hotelowo-szpitalnym”, pokoje dwuosobowe z łazienkami i prysznicami, telewizorami. Szpital będzie wyposażony w najnowszej generacji wysokospecjalistyczny sprzęt, oraz dwie multimedialne sale operacyjne, pozwalające na organizację szkoleń i sympozjów oraz konsultacje na żywo z ośrodkami polskimi i zagranicznymi. Po przebytym leczeniu operacyjnym pacjenci będą rehabilitowani na miejscu, w nowocześnie wyposażonym Zespole Rehabilitacji dziennej, z pięknym widokiem na stare miasto zwiększającym nie tylko komfort psychiczny pacjenta lecz także szansę na uzyskanie możliwie najlepszego wyniku pooperacyjnego. Oczywiście, nad przebiegiem całości procesu leczenia będą czuwali najlepsi w regionie lekarze specjaliści, ustawicznie kształceni w renomowanych ośrodkach polskich i zagranicznych.

– Czy szpital w KCM ma być konkurencją dla istniejących placówek?

Absolutnie nie! Tutaj liczy się przede wszystkim dobro pacjenta. W KCM wykonywać będziemy głównie zabiegi wysokospecjalistyczne, niedostępne dotychczas w regionie, jak np. operacje więzadeł krzyżowych, laseroterapia prostaty, witrektomia, operacje laparoskopowe nerek i wiele innych oraz świadczenia, przerzedzające wieloletnie kolejki oczekujących, jak np. endoprotezy czy operacje zaćmy. Chcemy być wsparciem dla Szpitala Wojewódzkiego, współpracować z innymi placówkami opieki zdrowotnej a nie z nimi konkurować.

– Dziękuję za rozmowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
762
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group