Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6052
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oddawali krew

Środa, 27 lutego 2019, 6:14
Aktualizacja: Czwartek, 28 lutego 2019, 17:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Oddawali krew
Fot. WAC
Około dziesięciu litrów krwi oddali uczniowie jeleniogórskiego Zespołu Szkół Elektronicznych podczas wczorajszej (26.02) akcji "Nie bądź żyła ! Oddaj krew!”

Uczniowie "Elektronika" w ramach akcji "Nie bądź żyła ! Oddaj krew!”oddają krew już od 10 lat. Najcenniejszy dar jest pobierany w szkole cyklicznie raz – dwa razy do roku. Inicjatorem akcji jest absolwent tej szkoły - Jakub Thauer.  

Pomysł akcji zrodził się w 2009 roku z chęci pomocy choremu bratu mojej koleżanki, który potrzebował krwi – mówi J. Thauer. - Od 2012 r., gdy nie jestem już uczniem „Elektronika”, jej organizacją zajmuje się szkoła. W przyszłości planujemy we współpracy z Wydziałem Edukacji i Sportu Urzędu Miasta, aby akcja "Nie bądź żyła ! Oddaj krew!” odbywała się we wszystkich jeleniogórskich szkołach. Cieszę się że chętnych, aby oddać krew nie brakuje. Młodzieży nigdy nie trzeba było motywować do oddawania krwi, robią to z chęci pomagania.

Akcja organizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zawsze spotykała się z dużym odzewem uczniów szkoły.

Szczytny cel, świetna akcja, w organizację której bardzo mocno angażuje się zawsze samorząd uczniowski – mówi dyrektor szkoły Mirosław Ciesielski. - Do tej pory nie mieliśmy problemu z brakiem chętnych. Zdarzało się, że najcenniejszym darem chciało się podzielić nawet do 50 osób.

Wczoraj chęć oddania drogocennego daru wyraziło 31 uczniów ZSEl. Po badaniach lekarskich do pobrania krwi zakwalifikowano 21 z nich. W tym gronie znalazła się też Ola Łużna

Staram się często oddawać krew, aby pomagać osobom chorym - mówi uczennica "Elektronika". - Zdarza się, że może to komuś uratować życie, a może się zdarzyć, że za jakiś czas to ja będę potrzebować pomocy. Myślę, że świadomość, że możemy uratować komuś życie sprawia, że sami czujemy się lepiej. Osobom, które się boją na przykład ukłucia igły mogę śmiało powiedzieć, że nie taki diabeł straszny i nie mają się czego obawiać.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group