Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7945
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Oddalona kasacja za podwójne zabójstwo

Środa, 23 stycznia 2019, 6:23
Aktualizacja: Piątek, 25 stycznia 2019, 10:55
Autor: WAC
Sąd Najwyższy oddalił kasację obrońcy Piotra G. ze Zgorzelca, skazanego przez Sąd Okregowy w Jeleniej Górze na dożywotnią karę więzienia za śmiertelne podpalenie dwóch mężczyzn w salonie gier. Tym samym kara dożywocia stała się ostateczna.

Przypomnijmy. Makabryczne zdarzenie miało miejsce 13 kwietnia 2015 roku. Tego dnia w godzinach porannych do kasyna w Zgorzelcu, przy ul. Daszyńskiego przyszli Piotr G. i Mateusz K. Jak ustalono w toku śledztwa, Mateusz K. wniósł do pomieszczenia dwa kanistry z łatwo palną cieczą. Drugi z mężczyzn zażądał od pracownika lokalu, 22 – letniego Tomasza K., zwrotu dwóch aparatów telefonicznych oraz 150 złotych, które miał mu być winien nieobecny w tym momencie właściciel kasyna za rzekomą wygraną na automatach. Gdy usłyszał odmowę, oblał paliwem nogi Tomasza K. oraz obecnego w kasynie 22 – letniego Pascala B., a następnie odpalił zapalniczkę. W pomieszczeniu nastąpił wybuch. W wyniku odniesionych obrażeń zarówno Pascal B., jak i Tomasz K. zmarli w szpitalu.

W procesie, który toczył się przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze, a zakończył w kwietniu 2017 roku, Piotr G. został uznany za winnego i skazany na karę dożywotniego więzienia z prawem do możliwości o ubieganie się o przedterminowe zwolnienie po 35 latach. Od wyroku tego obrońca mężczyzny odwołał się do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który podtrzymał to orzeczenie.

Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku przez wrocławską apelację, adwokat Piotra G. zapowiedział, że złoży wniosek o jego kasację do Sądu Najwyższego. W nim obrona skazanego zarzuciła orzeczeniu, wydanemu w stolicy Dolnego Śląska szereg nieprawidłowości, między innymi wadliwość rozpoznania wniosku o wyłączenie sędziego sądu okręgowego w tej sprawie, naruszenie poszanowania prawa do obrony oraz sposobu rozpoznawania argumentów z apelacji.

Sąd Najwyższy oddalając wniosek o kasację ocenił, że ustalenia sądów niższych instancji w tej sprawie były prawidłowe, zaś Piotr G. miał sprecyzowany i bezpośredni zamiar pozbawienia życia przynajmniej jednej z ofiar. Stwierdzono też, że już wcześniej mężczyzna wysuwał groźby wobec pracownika salonu gier, w którym doszło do zbrodni.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
388
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group