Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 7192
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oddajesz krew i jeździsz MZK za darmo?

Niedziela, 10 lipca 2011, 7:39
Aktualizacja: Sobota, 5 września 2020, 5:24
Autor: RED
Bezpłatnych przejazdów miejskimi środkami komunikacji dla Honorowych Dawców Krwi domagał się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Rafał Piotr Szymański z PiS.

– Problem braku krwi dotyczy całego kraju i nasila się najbardziej w okresie wakacji. Więcej podróżujemy, częściej też ulegamy wypadkom. Ludzi honorowo oddających krew jest jednak coraz mniej. Dlatego za naganną uznaję postawę jeleniogórskich radnych, których nie stać było nawet na mały gest dobrej woli wobec krwiodawców. Nie wiem jaki jest system zasad etycznych moich kolegów z rady miejskiej, ale wynik głosowania poprawki do uchwały mówi sam za siebie. Stać nas na podwyżki dla prezydenta i pensje jego kolejnych doradców, a nie stać nas na drobny gest podziękowania za bezinteresowny dar życia – mówi rozgoryczony Szymański.

W Jeleniej Górze oddając krew, można wygrać laptopa lub skuter, w Legnicy dostaniemy bilet na mecz. Wszystko dlatego, że chętnych do oddawania krwi jest coraz mniej.

Obecna uchwała daje osobom oddającym krew prawo bezpłatnego przejazdu najkrótszą drogą z punktu pobrania krwi do domu. Nie jest to wiele. Być może propozycja radnego Szymańskiego zachęciłaby część mieszkańców do oddawania krwi, szczególnie po ostatnich drastycznych podwyżkach cen biletów MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group