Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8003
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oddaj krew i wygraj nagrody

Wiadomości: Region
Niedziela, 15 marca 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Org
Fot. Organizator
Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP – Klub HDK "Dar" organizuje konkurs "Wakacyjna Kropla Nadziei 2015" – By wygrać cenne nagrody, wystarczy oddać krew od 1 kwietnia do 30 września 2015 r. – informują organizatorzy. W ich imieniu zachęcamy do udziału w konkursie.

Konkurs został zorganizowany dla honorowych dawców krwi z rejonu działania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzycha czyli również dla jeleniogórzan oddających krew w naszym mieście.

- Wystarczy oddać krew trzy razy, wziąć podczas wizyty w RCKiK kupon konkursowy i wrzucić go do specjalnie przygotowanego pojemnika, z którego wylosujemy zwycięzców – wyjaśniają organizatorzy.
Celem konkursu jest promocja honorowego krwiodawstwa i zachęcanie do oddawania krwi w okresie letnim. Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie klubu oraz w Rejestracji RCKiK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 15-03-2015 9:03
Jak zwykle dziennikarz nie popisal sie. Gdzie i kiedy można oddac krew? Moze kilka zdań o tym, ze trzeba być zdrowym? Jak człowiek moze sie potem czuć? Pełen profesjonalizm.
~ 15-03-2015 9:44
Proszę mi wyjaśnić jakim cudem mogę oddać krew trzy razy w ciągu 6 miesięcy? Mężczyzna może krew oddawać co 2 miesiące, a kobiety co 2,5 miesiąca Zatem kobiety wyłączone są z konkursu..... Chyba, że źle zredagowano treść artykułu.... Proszę o wyjaśnienie, czy oddać trzeba trzy razy w okresie od 1 kwietnia do 30 września, czy raz w tym okresie i mieć na koncie przynajmniej dwie wcześniejsze donacje. Wtedy wszystko będzie jasne.
michailij 15-03-2015 14:18
Mężczyzna może oddać krew co 56 dni także śmiało można w tym okresie oddać krew trzy razy.Punkt krwiodawstwa zlokalizowany jest w szpitalu na Zabobrzu,jest tez mobilny punkt na ratuszu jak się nie mylę w każdy poniedziałek.Zdrowym trzeba być to na pewno a jak się będziesz czuł to zależy od Ciebie i kilku innych czynników.Pozdrawiam
~psiajuha 15-03-2015 14:20
Można jełopie oddać. Np. 1 kwietnia, 30 czerwca i 30 września. Nic nie zostało źle zredagowane, po prostu ty na rachunkach zamiast uważać, rżnąłeś głupa jak teraz. Bo dla normalnych JUŻ JEST WSZYSTKO JASNE. Zresztą nigdy nikt w SK nie kłóci się o kilka dni różnicy w tych 3 miesiącach. Może być i o tydzień mniej np , jeśli wyniki są dobre. Oddałem krew 260 razy, więc nie wkładaj ludziom swojej głupoty.
~mir 15-03-2015 21:31
O ile mi wiadomo, autobus podstawia się na ratuszu we wtorki, Jeśli idzie o wcześniejsze oddanie krwi niż po pełnych 8 tygodniach u mężczyzn, to nie ma takiej możliwości. System nie pozwoli na taką sytuację. Byłem świadkiem jak przyszedł dawca o jeden dzień za wcześnie i nie mógł oddać krwi, system powiedział NIE, odszedł z kwitkiem.
~ 16-03-2015 7:21
Dziękuję @michailij i @~psiajuha za kulturalne odpowiedzi i zrozumienie tematu ... Mnie, jako kobiecie, wziąć udziału w konkursie zatem nie wolno, chciałam rozwiązać wątpliwości o których wspomniał także jeden z internautów - @mir. Zatem liczba osób mogących przystąpić do konkursu jest bardzo ograniczona - czy o to chodziło organizatorom? Mam nadzieję, nie wiem na pewno- niedouczona jestem, ale mam nadzieję, że chamstwo nie jest razem z krwią przekazywane potencjalnym biorcom. Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)
~ 16-03-2015 8:28
@ michailij - przepraszam, Ciebie mój powyższy wpis na temat chamstwa oczywiście nie dotyczy. Dziękuję za konkretne informacje, wszystko się zgadza, pod warunkiem, że dawca jest za każdym razem w świetnej kondycji. Wtedy od biedy zmieści się w podanym w konkursie czasie. Ale żadna kobieta - nie. Pozdrawiam :) @~psiajuha- mam nadzieję że cię w punkcie krwiodawstwa nie spotkam, bo mi krew skwaśnieje od twojej złości i buty. To, że oddałeś krew 260 razy nie znaczy, że potrafisz odnieść się do każdego zadanego na temat krwidawstwa pytania. Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie i odpowiedz, może już bez "jełopa", bo to forma męska...
~krew 17-03-2015 12:42
kobieta może oddawać krew co 8 tygodni, tylko że 4 razy w roku. termin kiedy przyjdzie zależy od niej. Kobieta może wziąć udział w konkursie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group