Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9235
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odczuwają skutki picia i bicia

Piątek, 8 stycznia 2010, 10:19
Aktualizacja: 10:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Odczuwają skutki picia i bicia
Fot. ....
Sami nigdy nie byli uzależnieni od alkoholu i nie stosowali przemocy, ale wciąż odczuwają skutki alkoholizmu i degeneracji rodziców. W dorosłym życiu mają problemy w relacjach z ludźmi i z partnerami. Mowa o Dorosłych Dzieciach Alkoholików, dla których w Monarze udzielana jest pomoc. Trwa nabór do grupy terapeutycznej.

Grupa terapeutyczna Dorosłych Dzieci Alkoholików została przez jeleniogórski Monar stworzona półtora roku temu. Obecnie na początku każdego roku ogłaszany jest nabór do grupy liczącej około 10 osób. Każdy z uczestników najpierw przechodzi kilka zajęć diagnostycznych, po czym uczestniczy w zajęciach grupowych.

Osoby uczestniczące w terapii uczą się rozpoznawania tych symptomów związanych z syndromem DDA. Zachęcam te osoby, które chciałyby porozmawiać o swoich problemach, które są DDA, u których alkoholizm ich rodziców ma wpływ na ich obecne funkcjonowanie by zgłosili się do poradni – mówi Józef Leśniak, specjalista terapii uzależnień, który w Monarze pracuje od 25 lat i prowadzi zajęcia.

Po indywidualnych dwóch – trzech sesjach diagnostycznych taka osoba jest kwalifikowana do grupy, w której zajęcia odbywają się przez rok, jeden raz w tygodniu Podczas zajęć uczestnicy rozmawiają o sobie, o swojej przeszłości, o tym co ich boli w dorosłym życiu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Jak mówi prowadzący, Dzieci Dorosłych Alkoholików często nie są świadome swoich dysfunkcji, „skrzywionego” zachowania i postrzegania świata. Tylko dzięki rozpoznaniu tych symptomów mogą zacząć swój świat naprawiać. Najczęściej samodzielne próby poradzenia sobie z tymi problemami kończą się niepowodzeniami.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do poradni Monar przy ulicy Wolności, vis a vis starego szpitala przy ulicy Żeromskiego. Można też umawiać się telefonicznie pod nr tel. 75 647 3390.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
514
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group