Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2795
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Odcinek S3 prawie gotowy

Niedziela, 3 października 2021, 6:15
Autor: WAC
Region: Odcinek S3 prawie gotowy
Fot. GDDKiA
Kończy się kolejna ważna inwestycja drogowa w regionie, czyli budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Polkowice – Lubin. Zaawansowanie rzeczowe robót wynosi już powyżej 90 procent co oznacza, że termin udostępnienia trasy do ruchu zbliża się wielkimi krokami.

Wykonawca kontynuuje prace związane z wylewaniem mas bitumicznych na drogach dojazdowych, serwisowych oraz na trasie głównej. Obecnie trwa układanie nawierzchni na jezdni prawej od węzła Polkowice Północ do Lubin Północ, natomiast na jezdni lewej wykonywane będzie oznakowanie poziome. Dobiegają końca prace naprawcze związane z wadliwie zamontowanymi dylatacjami przez poprzedniego wykonawcę. Trwają też czynności związane z humusowaniem terenu, montażem barier energochłonnych oraz ogrodzeniem drogi ekspresowej. Niebawem montowane będą bariery linowe na przejazdach awaryjnych.

Niestety w ostatnim czasie, na budowie zdarzają się przykre incydenty, które związane są z kradzieżami kilkudziesięciu sztuk elementów infrastruktury drogowej - informuje Dyrekcja Generalna Dróg Krajowych i Autostrad. - Giną między innymi żeliwne kratki z drogowych studzienek czy włazy studni.  Zniszczona i rozkradziona została także skrzynka rozdzielcza stacji transformatorowej na węźle Polkowice Północ. Zginęło kilkadziesiąt słupków ogrodzeniowych oraz uszkodzono siatkę ogrodzeniową o długości ok. 450 metrów bieżących. Każda grabież na budowie zgłaszana była do właściwej dla danego terenu komendy powiatowej policji. Warto pamiętać, że tego typu kradzieże już na etapie użytkowania drogi wpływają na bezpieczeństwo ruchu i mogą doprowadzić do wypadków. Niemniej jednak przykre sytuacje związane z kradzieżami nie wpływają na planowany w połowie listopada br. termin zakończenia inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

244
63%
Cieszy
26
7%
Hahaha
16
4%
Nudzi
8
2%
Smuci
29
7%
Złości
66
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group