Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 6967
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odbudowa kładki zniszczonej przez powódź

Niedziela, 29 maja 2016, 0:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 maja 2016, 7:25
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Odbudowa kładki zniszczonej przez powódź
Fot. Wiktoria Ciepiela
Do końca października br. ma powstać nowa kładka przy ul. Witosa– Wrocławskiej w Maciejowej. Ogłoszono już zapytanie ofertowe. Na zgłoszenia Urząd Miejskie w Jeleniej Górze czeka do końca maja br. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z rządowego programu na usuwanie skutków powodzi.

Jak mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, jest to ostatnia zniszczona w 2012 roku kładka w Maciejowej. Tuż po powodzi została ona zabezpieczona, ale teraz przejdzie gruntowną przebudowę. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. rozbiórka istniejącej konstrukcji, wykonanie wykopów pod fundamenty, zbrojenie i betonowanie fundamentów, wykonanie płyty pomostu, a także naprawa kamiennych murów oporowych, montaż balustrad, wykonanie chodnika od kładki do ul. Wrocławskiej, a także zejścia z kładki na ul. Witosa w formie pochylni i inne.

- Pieniądze na tę inwestycję otrzymaliśmy z rządowego programu na usuwanie skutków powodzi w wysokości około 150 tys. zł – informuje wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Z tych pieniędzy chcielibyśmy jeszcze wyremontować ulicę Borówkową na Osiedlu Czarnym – dodaje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group