Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6250
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od września będą zmiany w jeleniogórskiej Radzie Miejskiej

Środa, 14 sierpnia 2013, 10:15
Aktualizacja: Czwartek, 15 sierpnia 2013, 8:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Od września będą zmiany w jeleniogórskiej Radzie Miejskiej
Fot. Archiwum
Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze Bogumił Kotowski zajmie miejsce w jeleniogórskiej Radzie Miejskiej. Radna PO Ewa Duziak została bowiem wybrana na dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze i zgodnie z prawem nie może łączyć tych funkcji, więc zrzeknie się z mandatu.

Pracownica biura Rady Miejskiej w Jeleniej Górze podkreśla, że jest to nieoficjalna informacja, bo to komisarz wyborczy, a nie Rada wskazuje kolejnego kandydata, który wchodzi na miejsce radnego zrzekającego się mandatu.

- Zgodnie z prawem radny nie może pełnić funkcji kierowniczej w jednostce samorządowej, a Ewa Duziak wygrała konkurs i od 1 września br. obejmie stanowisko dyrektora Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze, stąd nie będzie już mogła być radną – usłyszeliśmy w biurze rady.

Kolejną osobą na liście Platformy Obywatelskiej, która zebrała największą liczbę głosów od wyborców (po Ewie Duziak) była Barbara Przybylak, ale kobieta zmarła. Trzeci wynik na liście PO należał do nadkomisarza Bogumiła Kotowskiego.

- O tym, że zostanę radnym dowiedziałem się dwa dni temu z Biura Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. To był mój pierwszy start w wyborach – przyznaje Bogumił Kotowski. – Wiedziałem, że zebrałem sporo głosów, ale dostanie się do rady teraz jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Oczywiście przyjmę mandat i będę starał się go jak najlepiej sprawować. W swoich działaniach postaram się połączyć dotychczasową pracę. Będę chciał skupić się na poprawie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Jako policjant od lat koordynuję szereg programów służących poprawie bezpieczeństwa. Wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej, Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową, Wodnikiem czy wspólnotami mieszkaniowymi i samorządem pracowałem nad rozwiązaniami, które nie wymagają wielkich nakładów finansowych, a podnoszą poziom bezpieczeństwa. Przykładów jest wiele, a te najważniejsze to doświetlanie tzw. miejsc niebezpiecznych, doposażenie monitoringu czy przycinanie krzewów. Zamierzam też działać na rzecz zmniejszenia wykroczeń społecznie uciążliwych, jak: wandalizm, picie alkoholu w miejscach publicznych czy zakłócanie spokoju. Chcę też rozwinąć działania dotyczące ochrony niechronionych uczestników ruchu, poprzez budowę bezpiecznych dróg rowerowych i podnoszenie świadomości. Myślę, że jako oficer policji i radny będę mógł liczyć na większą pomoc ze strony miasta w realizacji pomysłów policji. To, że Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze będzie miała swojego przedstawiciela w radzie bardzo cieszy komendanta miejskiego – dodaje B. Kotowski.

Nadkomisarz B. Kotowski przyznaje, że startował z listy PO, ale podkreśla, że jest radnym niezależnym i takim chce pozostać.

- Bezpieczeństwo i działania w tym zakresie są ponadpartyjne – podkreśla. – Nie chcę określać, który z klubów radnych jest mi najbliższy w swoich pomysłach, bo każdy dobry pomysł służący ludziom jest cenny, niezależnie od tego, który klub go zgłosi. Zamierzam więc głosować kierując się dobrem mieszkańców i turystów, bo ono jest dla mnie najważniejsze – dodaje przyszły radny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
129
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group