Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11083
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Cykl zakończony...

Poniedziałek, 19 października 2020, 19:44
Aktualizacja: 20:45
Autor: MDvR
Polska: Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Cykl zakończony...
Fot. użyczone
Nie udało się dojechać do końca, choć wszyscy byli zdeterminowani, gotowi i świadomi ograniczeń jakie miały obowiązywać na finałowej edycji Bike Maratonu w Miękini.

Egzamin z przeprowadzenia wyścigu w ramach „żółtej strefy” i wobec lawinowo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, zawodnicy i organizatorzy zdali w Sobótce i czekał nas jeszcze tylko finał w Miękini rozegrany na podobnych zasadach. Podjęto jednak decyzję o odwołaniu imprezy i dotyczyła ona nie tylko Bike Maratonu, ale również cyklu szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, którego finał miał się również odbyć w Miękini, dzień po Bike Maratonie.

W związku z tym, że ostatni z zaplanowanych maratonów nie mógł się odbyć, organizatorzy zdecydowali o zakończeniu cyklu i w takiej sytuacji ostatnią edycją BM w tym roku stała się Sobótka. Przy wszystkich dziewięciu edycjach Bike Maratonu, do klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom minimum cztery starty, a do końcowej punktacji wpadało sześć najlepszych wyników.
Przy ośmiu edycjach, które dało się uratować, zdecydowano o utrzymaniu sześciu najlepszych startów, ale obniżono minimalny próg, który dawał wstęp do „generalki” - z czterech do trzech startów.

- Zaplanowano również uroczystą dekorację zwycięzców tej klasyfikacji – odbędzie się ona podczas inauguracji sezonu 2021, oczywiście w Miękini, w której nie dane nam było się w tym roku ścigać. Mamy nadzieję, że z nawiązką nadrobimy to wiosną przyszłego roku, rozpoczynając Bike Maraton 2021 - komentują organizatorzy.

Klasyfikację generalną PRO Bike Maraton na dystansie GIGA wygrał więc w tym sezonie Karol Rożek (CST 7r MTB Team). Brązowy medalista tegorocznych MP XCM Jakub Zamroźniak (JBG2 Cryospace) jest drugi (zebrał sporo punktów mimo tylko trzech startów w cyklu), a Wojciech Halejak (również JBG2 Cryospace) trzeci. Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team) odniosła zwycięstwo w klasyfikacji PRO BM kobiet, wyprzedzając Aleksandrę Andrzejewską i Marlenę Droździok (KM Sport Team).

Ponadto na wszystkich dystansach (GIGA, MEGA, CLASSIC, FUN) znamy już rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych, których łącznie jest aż 47. Do tego mamy 5 klasyfikacji drużynowych. „Drużynówkę” open wygrywa CST 7r MTB Team.

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2020 można znaleźć tu:
https://bikemaraton.com.pl/full/klasyfikacja-generalna/

- Mimo wszystko, było się gdzie ścigać w tym roku, a mijający sezon zapamiętamy na długo. Różnorodność tras, sporo niespodzianek, nowe lokalizacje, nowe oblicza starych tras – to wszystko wizytówki tego trudnego (i sportowo i organizacyjnie i ogólnie) sezonu. W sztabie organizacyjnym Bike Maratonu nadszedł czas na podsumowania, ale powoli już kreślą się plany na przyszłość i kolejny rok. Dużo zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia na trasach Bike Maratonu 2021 - kończą pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
180
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group