Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 7087
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Cykl zakończony...

Poniedziałek, 19 października 2020, 19:44
Aktualizacja: 20:45
Autor: MDvR
Polska: Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Cykl zakończony...
Fot. użyczone
Nie udało się dojechać do końca, choć wszyscy byli zdeterminowani, gotowi i świadomi ograniczeń jakie miały obowiązywać na finałowej edycji Bike Maratonu w Miękini.

Egzamin z przeprowadzenia wyścigu w ramach „żółtej strefy” i wobec lawinowo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, zawodnicy i organizatorzy zdali w Sobótce i czekał nas jeszcze tylko finał w Miękini rozegrany na podobnych zasadach. Podjęto jednak decyzję o odwołaniu imprezy i dotyczyła ona nie tylko Bike Maratonu, ale również cyklu szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, którego finał miał się również odbyć w Miękini, dzień po Bike Maratonie.

W związku z tym, że ostatni z zaplanowanych maratonów nie mógł się odbyć, organizatorzy zdecydowali o zakończeniu cyklu i w takiej sytuacji ostatnią edycją BM w tym roku stała się Sobótka. Przy wszystkich dziewięciu edycjach Bike Maratonu, do klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom minimum cztery starty, a do końcowej punktacji wpadało sześć najlepszych wyników.
Przy ośmiu edycjach, które dało się uratować, zdecydowano o utrzymaniu sześciu najlepszych startów, ale obniżono minimalny próg, który dawał wstęp do „generalki” - z czterech do trzech startów.

- Zaplanowano również uroczystą dekorację zwycięzców tej klasyfikacji – odbędzie się ona podczas inauguracji sezonu 2021, oczywiście w Miękini, w której nie dane nam było się w tym roku ścigać. Mamy nadzieję, że z nawiązką nadrobimy to wiosną przyszłego roku, rozpoczynając Bike Maraton 2021 - komentują organizatorzy.

Klasyfikację generalną PRO Bike Maraton na dystansie GIGA wygrał więc w tym sezonie Karol Rożek (CST 7r MTB Team). Brązowy medalista tegorocznych MP XCM Jakub Zamroźniak (JBG2 Cryospace) jest drugi (zebrał sporo punktów mimo tylko trzech startów w cyklu), a Wojciech Halejak (również JBG2 Cryospace) trzeci. Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team) odniosła zwycięstwo w klasyfikacji PRO BM kobiet, wyprzedzając Aleksandrę Andrzejewską i Marlenę Droździok (KM Sport Team).

Ponadto na wszystkich dystansach (GIGA, MEGA, CLASSIC, FUN) znamy już rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych, których łącznie jest aż 47. Do tego mamy 5 klasyfikacji drużynowych. „Drużynówkę” open wygrywa CST 7r MTB Team.

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2020 można znaleźć tu:
https://bikemaraton.com.pl/full/klasyfikacja-generalna/

- Mimo wszystko, było się gdzie ścigać w tym roku, a mijający sezon zapamiętamy na długo. Różnorodność tras, sporo niespodzianek, nowe lokalizacje, nowe oblicza starych tras – to wszystko wizytówki tego trudnego (i sportowo i organizacyjnie i ogólnie) sezonu. W sztabie organizacyjnym Bike Maratonu nadszedł czas na podsumowania, ale powoli już kreślą się plany na przyszłość i kolejny rok. Dużo zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia na trasach Bike Maratonu 2021 - kończą pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group