Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3646
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od stycznia podrożeją bilety MZK? Miasto już konsultuje tę podwyżkę!

Czwartek, 15 listopada 2012, 12:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2012, 8:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Od stycznia podrożeją bilety MZK? Miasto już konsultuje tę podwyżkę!
Fot. Angela
– Do różnych organizacji z prośbą o opinię trafił projekt zmian cen biletów MZK, który może wejść w życie od stycznia przyszłego roku– informuje nasz Czytelnik. – Zakłada on kolejny wzrost cen o kilka procent. Wygląda na to, że miasto pracuje nad przyszłorocznym budżetem i szuka pieniędzy, tylko dlaczego naszym kosztem? – pyta zaniepokojony jeleniogórzanin.

Pismo z prośbą o wyrażenie opinii na temat nowego cennika, podpisane wiceprezydenta Jeleniej Góry Huberta Papaja, zostało wysłane do różnych organizacji 26. października br. W argumentacji podwyżek cen czytamy: Aktualny „Cennik” (…) obowiązuje od 7 września 2011 roku, od tego czasu nastąpił znaczący wzrost cen nośników energii, a w szczególności paliw płynnych (olej napędowy) oraz innych składników cenotwórczych mających wpływ na cenę biletów komunikacji miejskiej. Planowany termin wprowadzenia nowego Cennika to styczeń 2013 roku”.

Jakie podwyżki pojawiły się w projekcie? W przypadku normalnego biletu jednorazowego, bilet ma kosztować o 40 groszy więcej czyli 3 zł, a nocny aż o 80 groszy więcej czyli 5,80 zł. Ulgowe przejazdy mają kosztować połowę tych stawek. Na liniach pospiesznych podwyżka wyniesie 60 groszy ( z 3,40 na 4 zł) na jednej strefie oraz 1,20 zł na dwóch strefach.

W przypadku biletów miesięcznych normalnych cena w projekcie zmian wynosi 100 zł czyli o 10 zł drożej, a w strefie gminy ( Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Piechowice, Podgórzyn i Stara Kamienica) 92 zł czyli o 12 zł drożej. We wszystkich strefach opłat ceny mogą wzrosnąć o 20 zł - z 140 do 160 zł.
Bilety okresowe na okaziciela na liniach normalnych mogą wzrosnąć o 2 zł na jeden dzień (z 10 do 12 zł), o 4 zł na dwa dni ( 18 na 22 zł), o 8 zł na 15 dni ( z 56 na 64 zł) oraz o 16 zł na 30 dni (z 108 na 124 zł).

Kto jest pomysłodawcą podwyżek cen biletów?
- My jako spółka MZK jesteśmy tylko wykonawcami zadań powierzonych przez Miasto. To Miasto ustala stawki cen biletów. Komentowanie tej sprawy nie należy do moich kompetencji. Ja będę wykonywał usługę przewozu pasażerów na takich warunkach i przy takich stawkach, jakie ustali miasto i zatwierdzi rada miasta – mówi Marek Woźniak, prezes spółki MZK w Jeleniej Górze.

Sprawy na chwilę obecną nie komentuje również rzecznik jeleniogórskiego Urzędu Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (125) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group