Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7222
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od stycznia egzaminy na prawo jazdy trudniejsze. WORD oblegany

Środa, 19 października 2011, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 20 października 2011, 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Od stycznia egzaminy na prawo jazdy trudniejsze. WORD oblegany
Fot. RED
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze przeżywa prawdziwe oblężenie, a będzie jeszcze bardziej tłoczno. Wszystko przez planowane zmiany egzaminów teoretycznych na prawo jazdy, jakie mają wejść w życie od 11 stycznia 2012 roku.

Dotychczas na egzamin na prawo jazdy miesięcznie zapisywało się około 80 kursantów. W ostatnim czasie ich liczba wzrosła do 110 – 120 chętnych. Dlaczego?

– Od 11 stycznia 2012 roku planowane jest wprowadzenie około trzech tysięcy pytań teoretycznych jednokrotnego wyboru. Wśród nich mają się znaleźć pytania dynamiczne, które obrazują daną sytuację na drodze i osoba egzaminowana ma 10 sekund na odpowiedź, jaki manewr należy wykonać w danej sytuacji. Co więcej, do pytań nie będzie można wracać. Teraz tych pytań jest zaledwie 400 i można się ich nauczyć na pamięć. Największa grupa osób, która chce zrobić prawo jazdy jeszcze przed wprowadzeniem zmian to kursanci kat. A – mówi Robert Tarsa, dyrektor WORD w Jeleniej Górze.

Na zdanie egzaminu na starych zasadach szansę mają osoby, które są w trakcie kursu, lub te, które rozpoczynają zajęcia. Kurs trwa bowiem około miesiąca, a na egzamin w jeleniogórskim WORD-zie czeka się około dwóch tygodni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group