Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 4240
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od przybytku głowa boli

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 czerwca 2009, 9:17
Aktualizacja: 9:17
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kto ceni twórczość Ewy Andrzejewskiej oraz chciałby zobaczyć też film Katarzyny Kozyry, ma dylemat. Wernisaż fotografii artystki zaczyna się piętnaście minut przed początkiem projekcji filmu.

Pozostaje zatem wybór. Niełatwy, bo oba wydarzenia są godne zauważenia. I nie pierwsza to sytuacja, kiedy ciekawe imprezy zaczynają się o tej samej porze, w różnych miejscach. Gdzie koordynacja?

Najbardziej absurdalnym imprezowym dniem była majowa „Noc muzeów”. Tu z założenia działo się dużo w wielu miejscach i niemal w jednym czasie. Imprezami z 15 maja można by obdzielić miesiąc. Co z tego, skoro z tej masowości niewiele wynikło? Na niektórych wydarzeniach niemal nie było publiczności, bo przecież coś trzeba wybrać. A jeleniogórzan zainteresowanych zdarzeniami w kulturze bynajmniej nie ma zbyt wielu.

Przy takim gronie odbiorców należy dbać o ich pozyskiwanie, a nie zniechęcać. Fatalnie konstruowany kalendarz imprez nie jest niestety czynnikiem zachęcającym. Nie wspominam tu już o dziennikarzach, którzy czasami muszą się rozdwoić, aby obsłużyć kilka wydarzeń, które dzieję się na raz. Najważniejsza jest publiczność, którą – układając rozkład imprez tak, a nie inaczej – po prostu się lekceważy.

Wielka to radość, że w mieście dużo się dzieje, na przekór temu, co usiłowali wmówić zwolennicy tezy, iż Jelenia Góra to „kulturalna pustynia”. Ale do pełni szczęścia brakuje koordynacji. Można odnieść wrażenie, że osoby, która zadbaa, aby wydarzenia nie nakładały się na siebie, w stolicy Kotliny Jeleniogórskiej po prostu nie ma.

Wernisaż wystawy Ewy Andrzejewskiej „Jelenia Góra.– Pamięć Miasta” zaczyna się o godz. 17 w Galerii Małych Form w Książnicy Karkonoskiej. O godz. 17. 15 Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na Recykling Sztuki, który zacznie się projekcją filmu K. Kozyry „Opowieść letnia” w sali JCK przy ulicy Bankowej. Wybór należy do Państwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Ryba 16-06-2009 11:36
Zycie to "SZTUKA wyboru" ;)
~ 16-06-2009 12:07
to lepiej niech nic będzie, wbijam szpile w...
Cień 16-06-2009 14:38
Jak ktoś chce zobaczyć obydwa wydarzenia, sposób jest prosty, choć ryzykowny i pryszę nie brać tego na poważnie. Mianowicie, należy zgłosić o zagrożeniu np. pożarowym bombowym czy innym tego typu, które może przyczynić się do przesunięcia zdarzenia. ;-)
ago. 16-06-2009 16:18
TEJO ma świętą rację, ani widzowie nie zobaczą ego wszystkiego co by chcieli, ani dziennikarze tez nie zdołają wszędzie byc, bo "się nie sklonują". A potem tygodnie bez wydarzeń kulturalnych, zwłaszcza, że w Empiku także będzie koniec z bardziej ambitnymi imprezami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group