Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3505
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Od początku zimowych wakacji: policja czuwa

Piątek, 11 lutego 2011, 12:26
Aktualizacja: 12:27
Autor: KMP
Już dziś policjanci jeleniogórscy zaczynają działania profilaktyczno–kontrolne w związku z rozpoczynającymi się w nadchodzący poniedziałek feriami.

Głównym celem działań jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, które uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku jak i tym, które pozostały w miejscu zamieszkania. W okresie ferii policjanci kontrolują miejsca pozostawione bez nadzoru, a stwarzające różnego rodzaju zagrożenia, zwłaszcza zbiorników wodnych oraz miejsc zimowych zabaw. Mają też na oku ośrodki, gdzie wypoczynek jest zorganizowany.

Wszystko we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: to z jej członkami policjanci kontrolują miejsca sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych zwracając uwagę, czy używki nie są udostępniane nieletnim. Ponadto funkcjonariusze współpracują również z GOPR-em , Strażą Leśną oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Szczególne znaczenie w tym okresie ma bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży, dlatego też policjanci podczas ferii prowadzą kontrole stanu technicznego autokarów. Już od dziś działa punkt kontroli autobusów w Jeleniej Górze, na placu manewrowym PKS przy ul. Obrońców Pokoju. W okresie zimowego wypoczynku kontrole takie realizowane są również na jeleniogórskich drogach. W szczególności sprawdzane będą pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group