Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 5257
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od piwnicy aż po dach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 grudnia 2009, 8:02
Aktualizacja: Sobota, 19 grudnia 2009, 8:14
Autor: TEJO
Fot. Archiwum/tejo
Budynek Pasażu Grodzkiego, który powstaje przy ulicy Jasnej, został na zimę zadaszony. Ułatwi to prace ekipom wykonawcy, które na czas najchłodniejszej pory roku nie przerwą robót. Niebawem na gmachu zawiśnie wiecha.

Pasaż Grodzki wrasta systematycznie w pejzaż Jeleniej Góry. Zdjęcia, które ilustrują miejsce, gdzie jest budowany, przed latem tego roku (kiedy rozpoczęła się inwestycja firmy Rank Progress realizowana przez budowlańców z Erbudu), już są archiwalne. Postęp prac pokazuje nawet największym sceptykom, że w Jeleniej Górze można budować szybko i sprawnie nie zważając na warunki atmosferyczne.

– Otwarcie galerii planowane jest na jesień przyszłego roku. Pasaż będzie pełnił funkcję mieszaną – handlową, usługową i mieszkaniową, z przewagą funkcji handlowej – mówi Halina Wyborska, rzeczniczka Rank Progress. – Znajdzie się w nim około 30 sklepów i punktów usługowych oraz kawiarnie i restauracje. Wewnątrz inwestor chce znaleźć miejsce do ekspozycji reliktów z wykopalisk archeologicznych. Na poziomie minus jeden (piwnice) będzie usytuowany podziemny parking na 70 miejsc – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group