Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5906
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od ogniska do pożaru

Piątek, 25 czerwca 2010, 7:32
Aktualizacja: 12:16
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Od ogniska do pożaru
Fot. Angela
Wzrasta liczba pożarów altan. Wczoraj po godzinie 19.00 całkowicie spłonęła kolejna z nich na ogrodach działkowych przy ulicy Leopolda Staffa. Strażacy mieli spory problem z dojazdem na miejsce pożaru. W płonącym obiekcie nikogo nie było.

Nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru. Wybuchł w opuszczonej altanie, którą najprawdopodobniej zamieszkiwali bezdomni. Zdaniem okolicznych działkowiczów to narkomani i pijacy urządzając sobie libację, przy której rozpalili ognisko doprowadzili do zapalenia się altany. Od niej zajęło się też drzewo owocowe.

– W chwili przyjazdu strażaków altanka działkowa była cała objęta ogniem, praktycznie się dopalała. Ugasiliśmy ją jednym prądem wody. Utrudnienie polegało na kłopocie z dojazdem na miejsce zdarzenia, bo bramki i ogrodzenie uniemożliwiało wjazd samochodów pożarniczych na ogrody działkowe. Musieliśmy rozwijać węże aż od ulicy kilkadziesiąt metrów. Przyczyny powstania pożaru będzie ustalać policja, która przeprowadzi w tej sprawie dochodzenie – mówi asp. Wojciech Wiewióra, z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, dowódca akcji.

Strażacy apelują do działkowiczów, by uważać przy rozpalaniu ognisk i palenisk grillowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group