Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7781
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od nowego roku szykuje się śmieciowa rewolucja

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 grudnia 2011, 9:02
Aktualizacja: Piątek, 16 grudnia 2011, 8:04
Autor: UM
Fot. RED
Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, w trakcie wyjazdu studyjnego do Wrocławia zapoznawał się z nowymi technologiami w gospodarce odpadami.

– Wejście w życie nowej ustawy w tej sferze w jakimś sensie rewolucjonizuje sposób postrzegania tego problemu. Dla każdego teoretycznie jest oczywiste, że musi następować segregacja odpadów u źródła powstawania, wielu z mieszkańców w dyskusjach podkreśla konieczność czerpania w tym względzie wzorów z krajów zachodnich, ale w praktyce bywa różnie – zauważył wiceszef miasta.

Nawet w najprostszej – zdawałoby się – sferze segregacji odpadów szklanych i plastikowych, mimo że funkcjonuje na terenie Jeleniej Góry od ponad 10 lat, nadal nie udaje się przekroczyć poziomu pięciu procent w recyklingu butelek „pet”.

W nowym roku jeleniogórzan czeka zmiana systemu opłat, uściślenie systemu umów o odbiór odpadów i kilka innych rozstrzygnięć systemowych, inaczej bowiem śmieci będą pochłaniały ogromne kwoty z budżetu miasta – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group