Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 4879
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od nowego roku szykuje się śmieciowa rewolucja

Czwartek, 15 grudnia 2011, 9:02
Aktualizacja: Piątek, 16 grudnia 2011, 8:04
Autor: UM
JELENIA GÓRA: Od nowego roku szykuje się śmieciowa rewolucja
Fot. RED
Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, w trakcie wyjazdu studyjnego do Wrocławia zapoznawał się z nowymi technologiami w gospodarce odpadami.

– Wejście w życie nowej ustawy w tej sferze w jakimś sensie rewolucjonizuje sposób postrzegania tego problemu. Dla każdego teoretycznie jest oczywiste, że musi następować segregacja odpadów u źródła powstawania, wielu z mieszkańców w dyskusjach podkreśla konieczność czerpania w tym względzie wzorów z krajów zachodnich, ale w praktyce bywa różnie – zauważył wiceszef miasta.

Nawet w najprostszej – zdawałoby się – sferze segregacji odpadów szklanych i plastikowych, mimo że funkcjonuje na terenie Jeleniej Góry od ponad 10 lat, nadal nie udaje się przekroczyć poziomu pięciu procent w recyklingu butelek „pet”.

W nowym roku jeleniogórzan czeka zmiana systemu opłat, uściślenie systemu umów o odbiór odpadów i kilka innych rozstrzygnięć systemowych, inaczej bowiem śmieci będą pochłaniały ogromne kwoty z budżetu miasta – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group