Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8928
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od kiedy płatne parkowanie?

Piątek, 5 lipca 2019, 8:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2019, 5:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Od kiedy płatne parkowanie?
Fot. Przemek Kaczałko
Od 1 lipca br. w Jeleniej Górze miały funkcjonować nowe parkometry, jednak nadal nie są one gotowe. Trwa montaż urządzeń, które następnie zostaną zaprogramowane. Póki co, kierowcy w Strefie "Płatnego" Parkowania nie mają możliwości uiszczenia zapłaty, więc zapytaliśmy Urząd Miasta, kiedy zostanie uruchomiona strefa...
W środę rozpoczął się montaż parkometrów. Pierwsze z tych urządzeń stanęły już przy ulicach, m.in. Okrzei i Armii Krajowej, ale operator nie podłączył ich jeszcze do sieci, chcąc uniknąć problemów z ewentualnym „zawieszaniem się” oprogramowania i niepotrzebną irytacją użytkowników - powiedział Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
W okresie najbliższych kilkudziesięciu godzin zamontujemy fizycznie wszystkie przewidziane umową parkometry, a jest ich łącznie 42. Do momentu wgrania i weryfikacji poprawności wgrania przez informatyków będą nieczynne i będziemy starać się oznaczyć je wyraźnie jako nieczynne, żeby nie powodować nerwowości rzetelnych kierowców, chcących opłacić należność - dodał C. Wiklik.
W czwartek miała przyjechać ekipa informatyków i uruchomić system, a o tym, że jest w pełni sprawny i działający poinformujemy specjalnym komunikatem - deklaruje rzecznik.

W wyniku przetargu zorganizowaniem i administrowaniem Strefy Płatnego Parkowania za kwotę 7,92 mln zajmuje się firma RH Investments z Warszawy. Nowe zasady organizacji SPP zostały przyjęte w lutym br. przez Radę Miejską. Przewidują one wzrost cen z 2,00 zł (obowiązującej od 2004 roku) do 2,40 zł za pierwszą godzinę, a kara dla "gapowiczów" ma wynieść 50 zł. Ukłonem w kierunku osób podwożących rano dzieci do szkół i przedszkoli, w centrum miasta ma być też zmiana godzin konieczności wnoszenia opłat - SPP nie będzie już obowiązywać od godz. 8:00, lecz od 8:30 (do 18:00).

W nowych parkometrach będzie możliwość wnoszenia opłat za parkowanie z wykorzystaniem bilonu (monety PLN: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł) oraz funkcjonujących na rynku polskim kart zbliżeniowych, nie wymagających wprowadzenia numeru PIN. Minimalna płatność w wysokości 20 gr za pierwsze 20 minut parkowania powinna być możliwa do realizacji przy użyciu każdego sposobu płatności. Możliwe będzie też dokonanie płatności z wykorzystaniem bankowych systemów płatności mobilnych, w szczególności systemu BLIK.

Ponadto parkometry będą wyposażone w klawiaturę alfanumeryczną typu QWERTY dostępną dla użytkownika celem wpisania numeru rejestracyjnego parkowanego auta, aby pobrać bilet parkingowy.

Twoja reakcja na artykuł?

7
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
9%
Złości
32
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
269
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group