Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7768
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Od jutra XVIII Manewry Medyczne

Wtorek, 2 grudnia 2014, 11:16
Aktualizacja: 11:53
Autor: Angela
Region: Od jutra XVIII Manewry Medyczne
Fot. Archiwum
Przez najbliższe trzy dni (3.–5.12) na terenie powiatu jeleniogórskiego prowadzona będzie XVIII edycja Manewrów Ratowniczych. Tym razem pod kryptonimem „Zima” szkolić się będzie 41 ekip strażaków, pracowników energetyki i firm farmaceutycznych. Łącznie w działaniach weźmie udział około: 160 ratowników, 40 instruktorów i 100. pozorantów.

Ćwiczenia rozpoczną się już jutro od wykładu, który będzie poświęcony ratownictwu zimą. W nocy uczestnicy szkoleń dostaną pierwsze zadania. Podobnie będzie w czwartek, z tym że ćwiczenia będą prowadzone w dzień.

– Każdy zespół dostanie po sześć zadań, które będą do wykonania na ternie Jeleniej Góry i powiatu – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Nie mogę zdradzić, gdzie będą prowadzone działania, bo dotarcie do miejsca jest jednym z elementów zadania – na podstawie mapek ratownicy muszą wykazać się rozpoznaniem terenu – dodaje A. Ciosk.

Wiadomo jednak, że działania będą prowadzone zarówno w jednej z hal produkcyjnych w Jeleniej Górze, jak i na terenach górskich w powiecie. Głównym zagrożeniem, które pojawi się w każdym zadaniu, będzie wychłodzenie organizmu osób poszkodowanych. Zajęcia zostaną podsumowane w piątek, ale zanim to nastąpi ratownicy zostaną podzieleni na grupy, dla których przygotowano osiem epizodów.

- Co najważniejsze, nie będzie tu lepszych i gorszych, wygranych i przegranych – mówi A. Ciosk. – Celem manewrów jest doskonalenie naszych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, a główną nagrodą jest uratowanie ludzkiego życia podczas realnych działań – dodaje strażak.

Organizatorem manewrów ratowniczych jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group