Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6417
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od dzisiaj – Cieplickie Wieczory Bachowskie

Piątek, 7 sierpnia 2015, 12:38
Aktualizacja: Sobota, 8 sierpnia 2015, 13:45
Autor: Manu
Jelenia Góra: Od dzisiaj – Cieplickie Wieczory Bachowskie
Fot. Archiwum
Już dzisiaj (7.08) o godzinie 19:15 pierwszy z cyklu koncertów Cieplickie Wieczory Bachowskie w Ewangelickim Kościele Zbawiciela w Cieplicach. Utwory wielkiego kompozytora Jana Sebastiana Bacha zagra Marcin Armański. W programie: Bwv29, Bwv535, Bwv536 i Bwv1027a. Wstęp na koncerty jest wolny.

Urodzony w Kielcach Marcin Armański (rocznik 1983) naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem Ks. Zbigniewa Rogali, ukończył również Państwowa Szkołę Muzyczną w Kielcach w klasie fortepianu. Kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku w klasie Michała Olszewskiego. W 2007 r. uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie profesora Juliana Gembalskiego.

Od roku 2006 związany jest ze Świdnicą na Dolnym Śląsku. W tym czasie pełnił funkcje: kantora Kościoła Pokoju i organisty kościoła klasztornego oo. Paulinów. Działał również jako muzyk kościelny przy parafii ewangelicko-reformowanej we Wrocławiu. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich. Zajmuje się także organmistrzostwem - rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych.

Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji (w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). W 2011 r. zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy. Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku, od wielu lat prowadzi festiwale organowe m.in. w Jeleniej Górze, Karpaczu, Kaczorowie i Świdnicy.

Pozostałe koncerty cyklu: 14 sierpnia zagra Antoni Pokora, a 21 sierpnia zagra Maria Erdman.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group