Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5409
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od dziś bilety Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w nowej cenie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 września 2011, 7:32
Aktualizacja: Czwartek, 8 września 2011, 7:43
Autor: Angela
Fot. RED
Zgodnie z uchwałą rady miasta od dzisiaj drożeją jednorazowe bilety MZK. Ceny biletów okresowych, w tym przede wszystkim biletów miesięcznych, zmienią się natomiast od 1 października br. Największe emocje związane z nową taryfą wzbudza pozbawienie rencistów możliwości korzystania z darmowych przejazdów.

Od dzisiaj pasażerowie, którzy kupią jednorazowy, normalny bilet na jedną strefę, zapłacą o 36 groszy więcej niż to było dotychczas. Nowa cena, 2,6 zł, będzie jednak obowiązywała zarówno w punktach sprzedaży, jak i u kierowcy. Bilety ustawowo ulgowe kosztują połowę z tej ceny, a ulgowe lokalne 1,6 zł.

Koszt przejazdu na trasie dwóch stref to teraz 4,10 zł, a jednorazowego biletu nocnego, to 5 zł. Ceny zmieniły się również na liniach pospiesznych, na których cały bilet na jedną strefę kosztuje 3,40 zł, a w dwóch strefach 6,60 zł.
Za jednorazowe bilety wielokrotnego kasowana na liniach normalnych za 10 przejazdów zapłacimy 23 zł, a za pięć przejazdów 12 zł.

W związku z tym, że wojewoda dolnośląski za późno opublikował w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego uchwałę rady miasta dotyczącą nowego cennika przewozu osób i bagażu autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze, nowe ceny biletów okresowych wejdą w życie z dniem 1 października br. Bilet miesięczny w strefie miejskiej będzie kosztował 90 zł, w strefie gminnej 80 zł, a we wszystkich strefach 140 zł.

Ceny biletów miesięcznych uprawniających do przejazdu od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt będą kosztowały: w strefie miasta 70 zł, w strefie gminnej 64 zł, a we wszystkich strefach 120 zł.

Z darmowego przejazdu na liniach normalnych, pospiesznych i nocnych skorzystają pracownicy MZK w Jeleniej Górze, umundurowani funkcjonariusze policji do stopnia aspiranta sztabowego włącznie i umundurowani funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze ( na podstawie ważnej legitymacji służbowej) oraz dzieci w wieku do 4 lat.

Za przejazd na liniach normalnych nic nie zapłacą natomiast: osoby, które ukończyły 75 lat, posiadacze honorowego tytułu „Pionier Jeleniej Góry, byli nauczyciele „Tajnego Nauczania”, dzieci i młodzież niepełnosprawna do 16 roku życia i towarzyszący im opiekun, ucząca się młodzież niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym (od 16 do 24 roku życia) lub studiująca młodzież niepełnosprawna w wieku od 16 do 26 lat.

Bezpłatnymi przejazdami objęte zostały też osoby posiadające I grupę inwalidzką, niepełnosprawni niewidzący w stopniu umiarkowanym, osoby posiadające orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji lub posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, a także ich opiekunowie oraz emeryci po przepracowaniu w MZK minimum 15 lat i renciści po przepracowaniu minimum 10 lat.

Dwa razy dziennie z bezpłatnego przejazdu mogą skorzystać też osoby bezrobotne, ale tylko w godz. 8.00 – 16.00 na liniach normalnych na trasie od miejsca zamieszkania do punktu przyjęć Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze i do tego tylko w wyznaczonym dniu stawiennictwa do urzędu.
Uprawnionymi do korzystania z bezpłatnego przejazdu na liniach normalnych w godzinach 8:00 – 16:00 są też honorowi dawcy krwi, którzy w razie kontroli muszą okazać się zaświadczeniem o oddaniu krwi oraz dokumentem tożsamości.

Do przejazdu z ulgą 95 % na bilety okresowe imienne ważne 3 lub 6 kolejnych miesięcy we wszystkich strefach opłat na liniach normalnych są osoby, które ukończyły 70 lat, ale nie ukończyły 75 roku życia.

Z dotychczas bezpłatnego przejazdu nie skorzystają natomiast renciści.
- Jestem zbulwersowana nowa taryfą. W całym kraju łącznie z Warszawą obowiązują zniżki dla rencistów, a Jelenia Góra ich wyłączyła z ulgi. Czy to są naprawdę tak wielkie pieniądze? Jak można szukać oszczędności na krzywdzie innych ludzi. To jest zgroza – powiedziała nam pani Anna, która oburzona zadzwoniła do naszej redakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (88) Dodaj komentarz

~MaciekDrozd 7-09-2011 7:54
Chcieliście PO to macie ich rządy! W całym kraju bilety stoją w miejscu od lat lub są obniżane - a tabor jest coraz nowszy, a nam poucinali rozkłady podstawowych linii co już jest dla nich zarobkiem, to jeszcze bilety w większej cenie - SKANDAL!!! NIE ZAGŁOSUJĘ JUŻ NA PO - a zrobiłem to wcześniej! PiS to furiaci którzy tylko mają Smoleńsk... A więc teraz chyba zagłosuję na SLD - na NASZYCH Kandydatów z JELENIEJ GÓRY - Józef Kusiak oraz Wojciech Chadży
~lao 7-09-2011 8:03
MZK to teraz jest spółka więc nic nie stoi na przeszkodzie co by niedługo zawiązała się spółka z panem co posiada w jeleniej górze już parę autobusów i busów - wtedy się będzie opłacało - jelenia góra niedługo bedzie prywatnym folwarkiem paru bogatych ludzi a reszta niewolników bedzie na nich zasuwac i siedziec cicho - a zresztą dziś tez tak jest zasuwamy a zyski płyną na zachód
~bel 7-09-2011 8:11
Ja tez zaglosuje na Wojciecha Chadzy moze da mi prace na autobusie
~sqandal 7-09-2011 8:23
dupne to a ile razy dziennie jedzie bezrobotny do urzędu pracy no ile? o ile wiem to co dwa miesiące idzie bezrobotny podpisać liste , bravo nasi ustawodawcy , a mnie się śmiać chce
~.....8... 7-09-2011 8:24
skoro taka sama cena biletow normalnych w kiosku jak i u kierowcy,to potem nie ma sie co dziwic jak ludzie z wygody bed woleli kupic go w autobusie niz stac w kolejce w kiosku
~mako 7-09-2011 8:25
MaciekDrozd ma rację,Ci co głosują na PO niech nie narzekają PO to nagorsze co może spotkać ten kraj
~tak 7-09-2011 8:32
Bilet u kierowcy 3 zl
~patriota 7-09-2011 8:40
uciekajmy do niemiec
~Dziadostwo 7-09-2011 8:42
Ciąg dalszy. Kiedy to się skończy. Czy wszystko musi drożeć ?? Wcale NIE to oni zgotowali nam taki los. W cale tak bilety jak i jedzenie nie musi aż tak drożeć 60% łąk i póll w Polsce leżą odłogiem bo niby się nie opłaca ŻENADA CO ROBIĄ Z NAMI a w Somali setki tysięcy głodują bo nam (głównie politykom) się już w głowach całkowicie poprzestawiało od ZACHŁANNOŚCI
~JA 7-09-2011 8:50
Świetne posunięcie naszej WŁADZY. A miało być, tak PIĘKNIE. Dziękujemy panu, panie prezydencie Jeleniej Góry, że dbasz o dobro (jak obiecywałeś) JELENIOGÓRZAN i liczysz się z ICH zdaniem :))
~ 7-09-2011 9:13
Brak systemu dystrybucji biletów jednorazowych spowodował przerzucenie tej czynności na kierowców. Tylko trzeba wybrać, albo handel biletami, albo punktualna jazda. Pogodzić tego się nie da.
Tomy M. 7-09-2011 9:30
Nie ma na Świecie kraju w którym DZIECI JEŻDŻĄCE DO SZKOŁY płacą za bilety. Pfuuu JEST TAKI KRAJ!!! Nazywa się J*BANA POLSKA.
~mampytanie 7-09-2011 9:32
Dlaczego Jedyny automat do biletów został zlikwidowany? Przecież koszt takiego automatu zwraca się po pół roku punktualnej jazdy autobusów - wzrasta zadowolenie pasażerów. We Wrocławiu automaty są teraz w pojazdach i można zakupić bilet w trakcie jazdy bez zawracania głowy kierowcy! MZK za czasów poprzednich (Józek, Zośka) prezydentów działało prężnie i poziom zadowolenia był lepszy!!!
~ 7-09-2011 9:41
pretensje do rady miasta, polski rzad nie jest sprawca tego ze w JG ceny podrozały. ja sie ciesze że benzyna jest po 4.99 i dziekuje za to PO
___x 7-09-2011 9:41
fajnie że od października bilety na dni robocze nie działają w sobotę tylko jak ktoś wraca z piątkowej nocki to już wraca w sobotę i co ma dokupywać bilet? dalej ratujcie Polskę i zabierajcie babci dowód macie swoje PO
Tomy M. 7-09-2011 9:44
PO rządach PO w tym kraju pozostaną tylko zgliszcza ... i to DOSŁOWNIE.
~cd 7-09-2011 10:08
Zmuszona jestem korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych w placówce odległej od miejsca zamieszkania, dwa zabiegi o różnych porach, ile muszę zapłacić za 4 bilety. Czy dlatego, że mam przyznaną rentę z ZUS a nie z Powiatowego Centrum Orzekania jestem dyskryminowana?
~kiok 7-09-2011 10:11
W nie tak dalekiej Legnicy bilet normalny kosztuje 2 zł. Prze ostatni rok była obniżka cen. Autobusiki też są nowoczesne (Solaris), nie to co w jeleniej stare śmierdziele.
~kupa z tym 7-09-2011 10:25
Gdzie jest SKM ?!
~Wio 7-09-2011 10:27
POj...b.... ICH TOTALNIE TO JAK KTOŚ MA W JELENIEJ COŚ DO ZAŁATWIENIA POTEM W CIEPLICACH I ZNOWU Z JELENIEJ TO NA SAME BILETY WYDA 20ZŁ MASAKRA! pogięło WAS TOTALNIE W TYM URZĘDZIE MIASTA
~ 7-09-2011 10:32
Z darmowego przejazdu na liniach normalnych, pospiesznych i nocnych skorzystają pracownicy MZK w Jeleniej Górze, umundurowani funkcjonariusze policji do stopnia aspiranta sztabowego włącznie i umundurowani funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze JAKIM PRAWEM ONI MAJA DARMOWY PRZEJAZD??? NO JAKI PYTAM SIE ??? a MY TO CO ŚMIECIE CZY CO???!!!!!!!!
~wykluczony 7-09-2011 10:35
Renciści zostali wykluczeni z ulgi! Podwyżka najwyższa w województwie dolnośląskim ! Wszędzie w Polsce emeryci i renciści posiadają /ze względu na ogólną mizerię/ ulgi. W naszy grajdole rencistów pominięto. W naszym grajdole ceny jednorazówki po 2,60. W Legnicy, Wałbrzychu, Wrocławiu a nawet w ościennej Zielonej Górze podwyżki do 2,40 i nigdzie nie pominięto rencistów. Chyba jako wykluczeni musimy ze sprawą zaznajomić ministra od wykluczeń Arłukowicza bo chyba z tymi rządami miłości coś nie tak. Należy ten fakt zapamiętać przy najbliższych wyborach.
~ 7-09-2011 10:42
Wybraliśta se zażdego to mata...
~satanus666 7-09-2011 10:44
gdzie są linie pospieszne
~ 7-09-2011 10:49
MACIE TRZY LATA NA TO ABY ROZEJRZEĆ SIĘ ZA KANDYDATEM NA PREZYDENTA-BEZPARTYJNYM.ROZGLĄDAJCIE SIĘ ,PEWNIE GDZIEŚ JEST TAKI CO Z ŻADNĄ PARTIĄ NIE MA I NIE MIAŁ NIC WSPÓLNEGO I BĘDZIE CHCIAŁO MU SIĘ CHCIEĆ.RYZYKO TEŻ ŻADNE I TAK KICHA I TAK KICHA-WIĘC WARTO ZARYZYKOWAĆ! JEŚLI ZA TRZY LATA BĘDZIEMY NA TYM FORUM DYSKUTOWAĆ, NA TEMAT NOWEJ TWARZY W JELENIOGÓRSKIM RATUSZU-TO UZNAM ,,że mamy głos i wybór,,a teraz przełknijmy to co ugryźliśmy w ostatnich wyborach bo chcieliśmy pięknie,kulturalnie z ogładą i zacnie, więc mamy to czego chcieliśmy weszliśmy,,drugi raz do tej samej rzeki,,a może trzeba było wybrać to,, brzydsze, bez żony i ogłady,,.Myślę sobie,że gorzej by nie było.Więc jedziemy za 3,40 zł- po lepsze jutro jak mawiają partyjniacy i oby, był to bilet już w jedną stronę-normalną.
ebee 7-09-2011 10:53
Do kogo szanowni internauci maja pretensje. Przecież tak niedawno pisaliście: Precz z Obrębalskim ! Trochę dawniej: Każdy inny, tylko nie Kusiak. Całkiem niedawno: Zawiła na Prezydenta ( Park Technologiczny, Szybka Kolej Miejska) i Tylko Robert Prystrom. Teraz macie: Zawiłę na fotelu Prezydenta, z przyznaną sobie na "start" podwyżką pensji, Prystroma w Radzie Nadzorczej MZK, obniżkę cen paliwa wraz z podwyżką cen biletów i zredukowaniem liczby kursów. Marzenia się spełniły. Dobrze, że nie moje, bo zawsze otwarcie krytykowałem tych ludzi, za co nieraz zebrałem niezłe cięgi od internautów, którzy teraz narzekają na swoich "idoli" Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~ 7-09-2011 11:09
To przez takich wszystko drożeje,oni wyciągają z kasy państwa,a kasa wyciąga od obywateli: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,10240614,Byly_opozycjonista_chce_dwoch_milionow_za_stan_wojenny.html
~aaa123 7-09-2011 11:16
rządy tego faceta z tej partii na dwie litery to kpina dla miasta, teraz chce wsadzić swojego zastępcę na stołek przy ulicy Wiejskiej w Warszawie aby pewnie za kilka lat jak już Jelenia Góra prawie zniknie z mapy a mieszkańcy zagłosują na każdego byle nie na niego znalazła miejsce na wiejskiej... Ja swój głos w wyborach oddam na Kandydatów Sld - na tych naszych z Jeleniej Góry a nie z Warszawy, Bogatyni czy innych...
~aaa123 7-09-2011 11:21
rządy tego faceta z tej partii na dwie litery to kpina dla miasta, teraz chce wsadzić swojego zastępcę na stołek przy ulicy Wiejskiej w Warszawie aby pewnie za kilka lat jak już Jelenia Góra prawie zniknie z mapy a mieszkańcy zagłosują na każdego byle nie na niego znalazła miejsce na wiejskiej... Ja swój głos w wyborach oddam na Kandydatów Sld - na tych naszych z Jeleniej Góry a nie z Warszawy, Bogatyni czy innych...
~Jeleni Ogór 7-09-2011 11:26
Do tych co widzą jak wiele krzywdy PO nam wyrządza przy najbliższym głosowaniu GŁOSUJCIE NA KOGOKOLWIEK ALE GŁOSUJCIE BO KAŻDY NIE ODDANY LUB NIE WAŻNY GŁOS TO GŁOS NA PO (jak uważacie że nie warto głosować za kimś to przynajmniej głosujcie przeciw komuś)
~do 8 7-09-2011 11:33
powiedziałabym, ze wygodniej jest stać na ulicy przed kioskiem niż w autobusie, ale kto co lubi...
~aaa123 7-09-2011 11:38
rządy tego faceta z tej partii na dwie litery to kpina dla miasta, teraz chce wsadzić swojego zastępcę na stołek przy ulicy Wiejskiej w Warszawie aby pewnie za kilka lat jak już Jelenia Góra prawie zniknie z mapy a mieszkańcy zagłosują na każdego byle nie na niego znalazła miejsce na wiejskiej... Ja swój głos w wyborach oddam na Kandydatów Sld - na tych naszych z Jeleniej Góry a nie z Warszawy, Bogatyni czy innych...
~Promotr 7-09-2011 11:45
coz, zao...liscie wlasne podworko tym sposobem znowu emigracja bedzie jeszcze wieksza. napisalbym wam tu kilka przklenst, ale nie jestescie warci moich słów! całę młode pokolenie ucieka , gdzie sie da! OT POLITYKIERZY ZA DYCHE!
~Szymek 7-09-2011 11:56
Do czego to doszło że jadąc z Piechowic do jeleniej i z potrotem taniej wychodzi samochodem niż autobusem...
~marcoo111 7-09-2011 11:56
Dlaczego renciści mają mieć ulgę na bilety? To dyskryminacja pozostałych członków społeczeństwa i jest to niezgodne z Konstytucją, według której wszyscy mają mieć równe prawa.
~lotnik 7-09-2011 12:01
wole chodzic z buta!!!!!!
~fhksks 7-09-2011 12:08
polikwidowali kursy,ludzie jak sledzie tlocza sie w autobusie,podwyzki biletow,jakies cenniki z kosmosu..masakra,co to wogole jest??????????????
~konkurencja 7-09-2011 12:42
moze tak jakas konmkurencja dla nich? a po co nam wogole ta cała eqipa do rządzenia? zwolnic ich z wyboru spoleczenstwa! to przeciez od nas zalezy, nie chcemy ich i juz! prywatke dzisiaj mamy? no to won!
~Kozek 7-09-2011 12:43
Rowerkiem i jazda , z jg do cieplic sporo szybciej rowerem niż autobusem , wiadomo trochu potu , ale ekonomia i zdrowie , tylko chcieć i się spiąć ; )
~rararak..... 7-09-2011 12:57
Nawet najbardziej zatwardziały zwolennik PO przejrzy na oczęta kiedy zobaczy dziurę w portfelu!! trzeba uświadamiać i ostrzegać (przed zgubnymi działaniami PO), coraz częściej zostają im (płatnym opluwaczom z PO) tylko obelgi!!Sytuacja coraz bardziej przypomina schyłek rządów PZPR i słynne rząd się wyżywi!!! Kiedy Tusk opowiada o zielonej wyspie i samych sukcesach dyplomacji wzbudza tylko śmiech... i to jest zabójcza broń...............................................
~do PISkowcow 7-09-2011 13:02
znow powod, aby na PO POnarzekac :D :D :D :D :D PISiakow IQ wysokie jak sam Jaroslaw Kaczynski
~Greg 7-09-2011 13:07
dzisiaj kupilismy z żoną auto. za 1400 zl. nie stać nas na takie luksusy jak MZK
~Człowiek Koń 7-09-2011 13:13
Haha ale was dymajom w tej jeleniej górze! http://www.mpk.poznan.pl/bilety/taryfy-oplat
~Danio 7-09-2011 13:20
to w tej jeleniej PKS jest duzo tanszy niz MZK
rymcycymcy 7-09-2011 14:01
Większe ceny biletów ? ...żądajmy szybszej jazdy !!! Autobusy strasznie się ślimaczą przez źle ułożony rozkład jazdy. Siódemka bez problemu może dojechać do Podgórzyna w 15 minut ...a nie 30 jak teraz !!! :)
~kedar 7-09-2011 14:02
ble ble ble!!! każdy chce pupe wozić ale nikt nie pomyśli ile kosztuje utrzymanie serwisu autobusu!!! paliwo,mechanicy,pracownicy itd!!! ale jak wandal demoluje to nikt z nas pasażerów nie interweniuje!!! zatem o co ten placz? nie ma tańszej formy transportu chyba ze rower a sport to zdrowie!!!
~@13;02 7-09-2011 14:06
Teraz widzicie jak wami manipulował -cuda naobiecywał i co ?nie dość że zabrał wam wasze pieniądze(ofe) to jeszcze was teraz tłucze -przypomnijcie sobie słowa Papieża o waszym Westerplatte i że wolność to się zdobywa bo nikomu ona nie jest dana na zawsze.Macie teraz budować swoją przyszłość nie marnujcie tej szansy i zróbcie porządek z tą bandą złodziei która okrada was i wasze dzieci bo one też będą spłacać długi które Ci złodzieje nakradli .Oni już swoją przyszłość mają zapewnioną a WY CO BĘDZIE TUŁAĆ SIĘ PO ŚWIECIE ABY ZAPEWNIĆ SWYM RODZINOM BYT.Ten kraj jest nasz wszystkich obywateli a nie garstki tych cwaniaków którzy żerują na naszym wspólnym dorobku.-CZAS STAWIĆ CZOŁA TYM zas....com!
~ 7-09-2011 14:27
No niestety w naszym pięknym kraju w którym przyszło nam żyć, jest tak Polacy dla PO a nie PO dla polaków . Do osoby która napisała -cytuję "znow powod, aby na PO POnarzekac :D :D :D :D :D PISiakow IQ wysokie jak sam Jaroslaw Kaczynski " -lepiej chyba mówić prawdę ,niż się uśmiechać i łgać tak jak to nasz teraźniejszy rząd robi :)No cóż ale są ludzie którzy tak samo żyją w zakłamaniu i każdy ich dzień opiera się na kłamstwie by osiągnąć swój cel. Pewnie tacy to rozumieją władzę i im przyklaskują.
~ADA 7-09-2011 14:30
Panie Prezydencie i cała Rado Miasta Jeleniej Góry pytam Was czy sobota jest uznana za dzień świąteczny ? To proszę o poprawki w kalendarzu i nie będziemy w soboty pracować tak jak i Wy! WSTYD ZA TAKIE GŁUPIE POMYSŁY ! MOŻE TO POMYSŁ PANI CZERNOW? KIEDY ONA ZNIKNIE Z NASZEGO MIASTA ? KTO NA NIĄ GŁOSUJE?
~taka jedna 7-09-2011 14:38
Możemy sobie pogadać i popisać na forach. TYLE naszego! I ...TYLKO tyle. Bo ta banda i mafia i tak ma nas wszystkich w okolicach jelita grubego. Mnie dowalili drugą strefę, w obydwie strony do i z pracy dziennie muszę zapłacić 8,20 a zarabiam ok.1000 zł m-cznie.Mogłabym spacerkiem dojść do przystanku na pierwszą strefę, ale przy drodze brak jakiegokolwiek chodnika czy choćby pobocza. Auta na tym odcinku (prosta droga) jeżdżą jak oszalałe, wielokrotnie wpadają w poślizg, w razie Wu pieszy nie ma dokąd uciekać. A mnie (mimo wszystko) życie i zdrowie jeszcze miłe. Pozdrowienia dla tych wszystkich, którzy podjęli tę idiotyczną decyzję (i wiele innych idiotyzmów). Bo dla nich człowiek to g...o, liczy się KASA, choćby po trupach.
~Rymbo_AZS 7-09-2011 14:41
to jest kutwa skandal
~pg 7-09-2011 14:57
a gdzie jest ta linia pospieszna zapomnieli oniej
~hala 7-09-2011 15:09
Co to są bilety ulgowe lokalne?
~hala 7-09-2011 15:17
Bilety ulgowe 1.30 a ulgowe lokalne 1.60zł może ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi.
SolAngelica 7-09-2011 15:40
Czy ma ktoś może jakieś info na temat strefy na Osiedlu Łomnickim? Podobno od dzisiaj nowa strefa w kierunku Mysłakowic zaczyna się już od Osiedla. Dzięki z góry za wszelkie informacje.
~ 7-09-2011 16:11
O ile wiem to PO ani inne partie nie sa winne cenom biletow,ceny biletow wyznaczaja przedsiebiorstwa przewozowe w mysl rentownosci.Jedynie panstwo doplaca do biletow ulgowych.Pieniadze te pochodza z budzetu a wiec naszych podatkow.Albo bedziemy mieli darmowe przejazdy,albo budzet Jeleniej Gory zamiast na przejazdy zostanie wydany na inne cele.Chwilami mam wrazenie ze Jelenniogorzanie nigdy nie zrozumieja prostej ekonomii.
~prawda na100 7-09-2011 16:29
dobrze uknute - jeśli jest kiepska komunikacja MZK a Chadży wygra bo przecież taki "dobry pracodawca przewoźnik, tyle zrobił dla polepszenia komunikacji JG-inne miasta....." nie mogłby nie wygrać (manipulacja taka ale ludzie tak myślą i podchodzą do sprawy) to jak tylko wygra na pewno "coś zrobi żeby to zmienić" czyli wsadzi swoją firmę w luki rozkładu jazdy i do osciennych gmin - UWAGA, zgodnie z biznesplanem MZK zaoszczędzi i zarobi na miesięcznych, a KRYCHA opanuje komunikacje - i wilk syty i owca cała :D - taki macie układ
~^^ 7-09-2011 16:41
a ile kosztuje miesieczny ulgowy ?
~memo 7-09-2011 16:50
tak zmiany zmianami a gdzie jakieś info? na autobusach brak.Całe szczęście że kontroler był spoko; i dał pouczenie a nie mandat.TO BYŁ 742 CHYBA ALE SPOKO KONTROLER
~TAO 7-09-2011 16:54
ZA 1,30 to studenckie ulgowe a 1,60 uczniowskie i emerytów i rencistów
~@ 7-09-2011 16:56
o 36 groszy drożej ..... za jazde połatanym na nity starym trupem ... to jest hamstwo! do sobieszowa jeżdzą najnowsze many i volvo niskopodłogowe a do piechowic puszczają stare jelcze BRAWO!
~do TAO 7-09-2011 17:08
Poczytaj taryfę kilka razy. Rencistów /za wyjątkiem rencistów z MZK; mają darmowe/ wykluczono z uprawnień do ulgi.
~Aniołeczek 7-09-2011 17:19
Angela nauczyła się czytać... albo rozporządzenia, albo chociaż komentarze ;)
~SRRRRRRRAAAA 7-09-2011 17:29
M na to bo mam samochód i nie muszę więcej wąchać tych sierdzących autobusów :D
~Węzełek 7-09-2011 17:43
Demokracja - demokracja socjalistyczna; krzesło - krzesło elektryczne; władza - władza ludowa; bilet ulgowy - bilet ulgowy lokalny. Co jeszcze wymyślą nam nasi umiłowani nadzorcy?
~ZwolennikPO 7-09-2011 17:44
Dawajta wszyscy dawajta... głosujem na PO!!! to fajna PARTIA. Jak wygrają, to wiadomo że wszystko będzie tanio. !00%.
~:) 7-09-2011 18:25
Jak zawsze bojowe nastawienie mieszkańców, szkoda że tylko przed monitorem. Gdzie byliście w czasie głosowania, ilu z was pisało do UM w sprawie zmian rozkładów jazdy. Założę się, że 99% z tyk krzykaczy nie jeździ nawet autobusami, ale pianę bić trzeba. Szkoda klawiatury. Z pozdrowieniami dla tych co to siódemką do Podgórzyna dojeżdżają :)
~ 7-09-2011 18:46
rządy PO to najgorsze co nas mogło spotkać. Ta partia nas wykańcza i niedługo wykończy w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pytam kto na nich głosuje. Czy ludzie są ślepi i nie widza co się dzieje w tym kraju i w naszym mieście???! Brak słów
~Iza 7-09-2011 19:35
Dobra rada dla rencistów z umiarkowanym st. inwalidztwa z ZUS, a szczególnie tych "cudownie uzdrowionych" do tej grupy przez ZUS - wystąpcie o orzeczenie inwalidztwa do Powiatowego Zespołu Orzekania. To jest instytucja całkiem odrębna od ZUS i można mieć inną grupę z ZUS, a inną z PZO. Tam nie uzdrawiają na siłę, należy się "znaczne inwalidztwo" na zdrowy rozum, to je dostaniecie. Razem z darmowymi przejazdami z mocy ustawy i zasiłkiem, aktualnie 150+ zł., oraz innymi uprawnieniami (bez renty). Zacznijcie korzystać ze swoich praw, do nagłej!!!
~ 7-09-2011 19:37
Mój tydzień pracy na zmianę nocną zaczyna się wieczorem w poniedziałek a kończy w sobotę rano i dlaczego ja mam dokupywać bilet skoro mam pracowniczy i powinnam wykorzystać go 5 razy a nie cztery i poł to jest zwykłe oszustwo zwykłych obywateli
~zadowolony 7-09-2011 19:55
Podziękujemy MZK za nowy rozkład http://www.facebook.com/event.php?eid=273827129312857
~syf 7-09-2011 19:55
ale boruta! zygac sie chce od tych reform :PPPPP skandal!!!!
~ 7-09-2011 20:04
Dobrze, że wyprowadziłem się z tego miasteczka... Co tylko tu wracam to wszystko gorsze a ludzie biednieją w oka mgnieniu...
~Marcin34 7-09-2011 20:26
Tia bilety w góre a lina nr 3 zpuźnia sie pół godziny .teraz gdy jest ciepło to ciekawe jak będzie w źime a mówie o kursie 18:13 do jeleniej przyjechała dopiero 18:37 Nieźle oby tak dalej
~xxx 7-09-2011 21:01
MIASTO KWITNĄCEJ LIPY :P
~ 7-09-2011 21:28
IP: *.kwnet.azartsat.pl - poszczekaj sobie bo tylko tyle możesz.
~antesa 7-09-2011 22:15
Gdzie jeżdżą te autobusy pospieszne?
~jeleniogórza 7-09-2011 22:56
a ja myślałam że MZK jest dla ludzi pracy ??? a to się .........
~@21;28 7-09-2011 23:31
07-09-2011 21:28 | ~ | IP: *-o2.tvk3.pl IP: *.kwnet.azartsat.pl - poszczekaj sobie bo tylko tyle możesz. Nas też to czeka. Chyba nie ma już w naszym kraju pasikonika, który miałby nadzieję, że w tej spółdzielni bananowej zwanej PRL-bis, można się jakoś normalnie rozwijać i mieć perspektywy na przyszłość. Ten eksperyment pod nazwą komuniści=kapitaliści, czyli III RP ćwierć i pół właśnie obumiera w drgawkach delirium i wydaje ostatnie paskudne beknięcia, niczym menel po zwróceniu na chodnik treści ostatniej popijawy. Ble! Albo damy Jarkowi większość konstytucyjną, albo woźny dalej będzie ministrem, psychiatra będzie rozbrajał miny a polskość to nienormalność, będzie nas kochał do ostatniej złotówki. Nie ma innej drogi, jak większość konstytucyjna i zmiana konstytucji pisanej" p
~Żółw 7-09-2011 23:36
oD kiedy sobota to dzień świąteczny barany nawet sobotę z miesięcznych wyrzucili;-((((((
~ 8-09-2011 0:08
A nie pamiętacie? Rada Miasta zabrała jakaś kasę MZK aby wybudować fontannę przy baniakach. Na jelonce była o tym mowa. No i MZK musi sie jakoś odkuć. Ale fontanna jest niezbędna i jak będziecie jechać autobusami to na krzyżówce Wojska i Wolności podziwiajcie ten obiekt.
rymcycymcy 8-09-2011 0:09
20:26 | ~Marcin34 | ...gdyby za ortografię nie wpuszczali do bana, to byś miał przynajmniej niezłą kondychę :)
~rencistka 8-09-2011 0:13
06.09.2011 dzwoniłam do MZK ,powiedziano mi że ulgi na przejazdy dla rencistów należą się na takich samych zasadach jak było to do tej pory. zapewniały mnie panie pod trzema numerami telefonów.
~thx1138 8-09-2011 0:45
GDZIE TE TRAMWAJE PANIE ZAWIŁY PREZYDENCIE coś o nich ostatnio nic nie słychać
~ 8-09-2011 8:36
jeżeli społeczeństwo ma coś z Tym zrobić niech wszyscy kupują bilety u kierowcy moze MZK coś z tym zrobi
~xxx. 8-09-2011 8:43
a najlepiej zlikwidować ulgi dla wszystkich oprócz dzieci bo tylko u nas w naszym kraju jest ich naprawdę dużo bo do biletów ulgowych ktoś musi dopłacać .....
~ 10-10-2011 18:56
Sam jestem uczniem. I wiem jak to jest płacić za bilet miesięczny. Zamiast zwiększyć ilość autobusów i ceny to oni zabierają autobusy i zwiększają ceny. Podaje na przykładnie. Autobus linii "1" czyli jedzie do jeżowa sudeckiego. Co najlepsze ceny praktycznie wzrosły o 30% i autobusów jest coraz mniej. Czyli kursuje praktycznie co 1.5h z jeżowa. Jestem tym oburzony bo dlaczego mam płacić więcej za mniej? osobiście przerzuciłem się na rower. Jest to praktycznie żaden koszt dojazdu tylko chęć. Nie mam zamiaru płacić miesięcznie kupę kasy za bilety miesięczne skoro autobusy są w fatalnym stanie. Często ich opóżnienia sięgają 10min. A to bardzo dużo w moim przypadku. Poprostu brak słów.
~aga 15 20-10-2011 21:35
najlepsze jest z tego to że zostały pozmieniane strefy i nigdzie nie jest to opisane .... zostaliśmy wróżkami sami mamy się domyślac.wielkie brawa dla MZK Jeleniej.troche bajki w naszym życiu..aby dzieci dojechały do szkoły musimy kupić dwustrefowe bilety .a przystanków j es 2.najlepsze jest to że dowiedziłam się niedawno a jes koniec miesiąca .autobusy zlikwidowali bo w wakacje nie było frekwencji HA HA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group