Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8202
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od czwartku zmiany na Wojska Polskiego

Wtorek, 8 grudnia 2020, 15:10
Aktualizacja: 15:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Od czwartku zmiany na Wojska Polskiego
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
W czwartek (10.12) zostanie wyłączone z ruchu skrzyżowanie alei Wojska Polskiego z ulicą Nowowiejską. Objazd poprowadzono przez ul. Bartka Zwycięzcy i Kochanowskiego. Zmiana organizacji ruchu w tym rejonie ma potrwać do 5 dni.

Zamknięty będzie wjazd na al. Wojska Polskiego od ulicy Nowowiejskiej. Ma to związek z kolejną fazą prac na remontowanej Alei Wojska Polskiego. Zostanie wprowadzony dodatkowy objazd dla pojazdów jadących od ul. Sudeckiej i ul. Nowowiejskiej w kierunku Zabobrza i do dworca PKP. Objazd polegać będzie na skierowaniu ruchu pojazdów z ulicy Nowowiejskiej w ulicę Bartka Zwycięzcy i dalej do ul. Kochanowskiego i do skrzyżowania z ul. 1 Maja - informuje Urząd Miasta.

Ulica Bartka Zwycięzcy pozostanie drogą dwukierunkową, natomiast Al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Klonowica do 1 Maja czasowo pozostanie drogą jednokierunkową (kierunek do skrzyżowania z ul. 1 Maja) z możliwością dojazdu do sklepu Netto. Ponadto na czas objazdu zmieni się lokalizacja przystanku autobusowego dla kursów w kierunku Osiedla Zabobrze. Przystanek z Al. Wojska Polskiego na wysokości budynku nr 4 zostanie przeniesiony na ul. Bartka Zwycięzcy (przy budynku nr 3). Zamknięcie skrzyżowania ul. Nowowiejskiej z Al. Wojska Polskiego i związany z tym omawiany objazd ma być wprowadzony od czwartku (10 grudnia) i trwać przez maksymalnie 5 dni. Przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie prosimy kierowców o przestrzeganie wprowadzonego oznakowania drogowego dla przedmiotowej czasowej organizacji ruchu. Na pozostałych remontowanych odcinkach Alei Wojska Polskiego wprowadzona czasowa organizacja ruchu nadal będzie obowiązywać - dodają urzędnicy.

Przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida (została już wykonana). Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł.), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano.

Twoja reakcja na artykuł?

15
27%
Cieszy
7
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
19
35%
Złości
13
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
828
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group