Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4401
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od 50 lat razem – dają przykład młodym

Piątek, 27 października 2017, 11:28
Aktualizacja: Niedziela, 29 października 2017, 5:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Od 50 lat razem – dają przykład młodym
Fot. Przemek Kaczałko
W sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze kolejne pary odebrały wczoraj (26.10) medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które na wniosek zainteresowanych są przyznawane przez Prezydenta RP, a wręczane przez włodarza w danym samorządzie.

Za każdym razem, gdy pary zamieszkałe w Jeleniej Górze odbierają pamiątkowe medale, każda z nich ma w biografii swoje radości i smutki, okresy zdrowia i choroby, ale przede wszystkim szacunku i zrozumienia i jak podkreślają – umiejętność zawierania kompromisów.

- Trzeba mieć dużo cierpliwości i stalowe nerwy – wyznał Tadeusz Filip, który brał ślub ze swoją małżonką 50,5 roku temu. - Raz pod wozem, raz na wozie, ale trzeba wytrwać. Dużo miłości, zrozumienia, wybaczania i dużo jedzenia mężowi – przez żołądek do serca – opisała receptę na długoletnie pożycie Marianna Filip, która z sentymentem wspomina uroczystość sprzed 50 lat, która odbyła się w Cieplicach. - Mamy czwórkę dzieci - mąż dwóch synów spłodził, dom wybudował, drzewa posadził, mamy dwie działki i zasuwamy na nich już prawie 50 lat – dodała Marianna Filip.

Poza rodziną Filipów, medale odebrali także Bożena i Artur Buławscy, Elżbieta i Kazimierz Chwedorowiczowie, Krystyna i Andrzej Kucharscy, Maria i Aleksander Zapałowie, Paulette i Władysław Chojnowscy, Wiesława i Zdzisław Grzybaczowie oraz Janina i Jerzy Nowakowscy.

W trakcie uroczystości prezydenta miasta zwrócił uwagę, że zazwyczaj medale wręczane są za jednorazowy, ponadprzeciętny wyczyn, ale w przypadku złotych godów jest to medal za wytrwałość. Tradycyjnie Marcin Zawiła ogłosił zgromadzonym, że tego dnia nie obowiązuje ich cisza nocna i mogą hucznie świętować wyjątkowy jubileusz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group