Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7670
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ocieplanie, ale bez szkody dla przyrody

Piątek, 16 września 2016, 7:37
Autor: UM
Jelenia Góra: Ocieplanie, ale  bez szkody dla przyrody
Fot. Archiwum
Chiropterologiczna inwentaryzacja jest jednym z elementów inwentaryzacj, która musi zostać przeprowadzona przed termomodernizacją budynków oświatowych. – To pierwsze słowo dotyczy obecności nietoperzy i – zgodnie z obowiązującymi przepisami – należy wykonać taką ekspertyzę, by remont i ocieplenie budynków nie godziło w interesy zwierząt chronionych – informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

- Cztery przedszkola, dwa zespoły szkół ponadgimnazjalnych i kilka innych obiektów służących szeroko pojętej oświacie będzie poddawanych w różnym stopniu remontom elewacji i nim do nich dojdzie, należy wykonać wszelkie prace przygotowawcze, z których najczęściej nie zdajemy sobie sprawy – podkreśla rzecznik.

- Z tzw. zewnętrznego oglądu można wnioskować, że przygotowania do remontów przeciągają się niewyobrażalnie, a de facto – prowadzone są wymagane prawem działania przygotowawcze, żeby zadośćuczynić i wszelkim przepisom, i – co najważniejsze – interesom przyrody. - dodaje

Ze względu na powszechność takich badań, firm zajmujących się inwentaryzacją przyrodniczą jest sporo – do konkursu na tę pracę w Jeleniej Górze zgłosiło się ich aż 13 z Dolnego i Górnego Śląska, Wielkopolski, Małopolski, Kujaw, a nawet z… Warmii, mimo że wartość finansowa tego kontraktu nie jest wysoka. Zwyciężyła firma z Poznania, a inwentaryzacja będzie kosztować 2.400 zł. Najwyżej swoją pracę ceniła rodzima firma z Jeleniej Góry, która wyszacowała wartość działań na blisko 19.000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group